1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło

Pracownia Dialogu – szkolenia, konsultacje, mediacje

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Dialog to „rozmowa, której końca nie znamy” – mówił Martin Buber. On też zwrócił uwagę, że kontakt, który powstaje między ludźmi podczas dialogu, jest sytuacją nową i niezwykłą, jak narodziny człowieka.

Ta chwila jest unikalna, nigdy się nie powtórzy, wymaga więc od nas uważności, obecności. Korzystając z nauk tego  filozofa – w naszej pracowni dążymy do tego, by z uwagą i starannością budować wzajemny kontakt, a także dzielić się tym doświadczeniem z innymi. Pokazujemy jak odważnie wyrażać  siebie, uważnie słuchać drugiej osoby oraz wspólnie angażować się w ochronę przestrzeni obecnej pomiędzy nami.  Nazywamy ją Przestrzenią Empatii i traktujemy jak trzecią osobę w dialogu, która też potrzebuje troski i uwagi aby relacja, rodzina mogły się rozwijać. W tej szczególnej przestrzeni  rodzą się i dorastają dzieci.

Naszą pasją, a zarazem misją naszej firmy, jest wspieranie rozwoju ludzi i wspólnot w taki sposób, aby chronić emocjonalną integralność i potrzeby każdego człowieka. •    W naszej pracy opieramy się na modelu komunikacji empatycznej NVC  (Nonviolent Communication – Porozumienie Bez Przemocy) Marshalla B. Rosenberga. •    Wykorzystujemy program skandynawskich trenerów NVC. Nawiązujemy do koncepcji  duńskiego eksperta i doradcy rodzinnego  Jesper Juula oraz jego  metod wspierania rodziny i ochrony naturalnych kompetencji dziecka. •    Dodatkową inspiracją jest dialog i terapia Imago, wykorzystywane podczas warsztatów dla par.

Oferujemy:   1. Cykliczne szkolenia komunikacji interpersonalnej NVC, m. in.: -  Intensywny Trening NVC , - Szkoła Empatii dla rodziców i opiekunów dzieci, - Trening  dla dwojga  - „Pracownia Dialogu dla par”, - spotkania warsztatowe dla mężczyzn – „Słowa mają znaczenie”, - Family Camp – wakacyjny trening NVC dla rodzin. 2. Indywidualne konsultacje. 3. Facylitację dialogu w rodzinie i szkole, także z udziałem dzieci. 4. Mediację oraz wsparcie  w rozwiązywaniu konfliktów i podczas kryzysu w rodzinie.

Podczas szkolenia w Pracowni Dialogu poznasz na czym polega żywy i autentyczny kontakt między ludźmi.  Dowiesz się w jaki sposób go nawiązać oraz jakie schematy językowe – także te, które sam stosujesz nieświadomie - blokują porozumienie. Zobaczysz, że konflikty można wykorzystać dla dobra i rozwoju relacji, nauczysz się też w trakcie konfliktu rozpoznawać i brać pod uwagę potrzeby obu stron i szukać wspólnych strategii na ich zaspokojenie.

Zdradzimy ci na czym polega piękno słowa „nie” ze strony najbliższych, zwłaszcza dzieci i zaprosimy do ćwiczenia twojego własnego zdecydowanego „nie”, które nie rani, ale przeciwnie - wzmacnia kontakt.  Zaproponujemy ci też sposoby radzenia sobie z frustracją i rozczarowaniem, jeśli słyszysz „nie” zbyt często aby się tym cieszyć i smakować jego wyjątkową finezję.

Prowadzący:  Zofia Aleksandra Żuczkowska, trenerka w procesie certyfikacyjnym CNVC, polonistka i teolog, nauczycielka i dziennikarka, mama 10-letniej Małgosi i 12-letniego Michała. Karsten Schacht-Petersen, certyfikowany trener NVC, terapeuta, mediator i doradca rodziny.

Kontakt i informacje: , ,  512 54 86 54.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze