Zbroja to psychofizyczne dostosowanie do wyzwań, jakie stawiają przed nami dzieciństwo i dojrzewanie. (Ilustracja: Paweł Jońca.

Zbroja z dzieciństwa – co z nią zrobić w dorosłym życiu?

Istnieje wiele różnych pancerzy, które pracowicie sobie wyklepujemy w okresie dorastania. Psychoterapeuta Wojciech Eichelberger wyjaśnia, dlaczego zbroję trzeba przekuć, kiedy już nie pasuje do okoliczności. 

Seks – które zmysły rozpalają nas najmocniej?

W seksie zmysły to podstawa. Ale czy wszystkie są tak samo ważne i czy dla każdego? Czy można swoją zmysłowość rozwinąć? Smak, zapach, wzrok czy dotyk – który zmysł tobą kieruje? A może jesteś „doznaniowcem”, czyli… no właśnie, kim – wyjaśnia Katarzyna Miller, psychoterapeutka.

Jak zbudować dom i nie zbankrutować? Jak wybrać działkę, projekt i materiały?

Budowa domu to nie lada wyzwanie – wymaga dużego nakładu pracy, niemałych środków finansowych oraz dokładnego zaplanowania kolejnych etapów realizacji inwestycji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze działki, projektu i materiałów, by budowa wymarzonego domu nie przekroczyła zaplanowanego budżetu? Na czym można oszczędzić?

Budowanie na nowo relacji z tatą, dobrze zacząć od zmiany własnej perspektywy, odkrywania ojca jako człowieka, a nie jego roli. (Fot. iStock)
Ojciec i syn – jak wybaczyć po latach, jak odbudować relację?

Dzisiejsi 30-, 40-latkowie to w większości synowie, którym zabrakło uwagi, obecności i dobrego wzorca od ojca. Jak wypełnić ten deficyt? Jak zbudować po latach na nowo (albo po raz pierwszy) męsko-męską relację? Terapeuta Jacek Masłowski podaje przykłady z terapii i swojego życia.

Integracja sensoryczna w muzeum! Nowa wystawa „Praga sensorycznie”

„Praga sensorycznie” to wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi, która korzysta z zasad integracji sensorycznej. Dzięki nowoczesnym instalacjom podczas zwiedzania zaangażowane są wszystkie zmysły. Muzealna wycieczka po różnorodnej i wielokulturowej dzielnicy, pozwala nie tylko zobaczyć, ale też poczuć, dotknąć i wsłuchać się w miasto.

Seks – które zmysły rozpalają nas najmocniej?

W seksie zmysły to podstawa. Ale czy wszystkie są tak samo ważne i czy dla każdego? Czy można swoją zmysłowość rozwinąć? Smak, zapach, wzrok czy dotyk – który zmysł tobą kieruje? A może jesteś „doznaniowcem”, czyli… no właśnie, kim – wyjaśnia Katarzyna Miller, psychoterapeutka.

Przewlekły ból gardła – jak sobie z nim radzić?

Przewlekły ból gardła może mieć wiele przyczyn, a jego leczenie zależy od jej identyfikacji. Mogą to być jedynie podrażnienia spowodowane przebywaniem w zadymionych pomieszczeniach, zbyt suche powietrze w mieszkaniu czy alergia. Bardzo często przyczyną kłopotów z gardłem są infekcje wirusowe, a także bakteryjne. Zdarza się również, że długo utrzymujący się ból gardła jest związany z inną chorobą ogólnoustrojową lub jest zwiastunem rozwijającego się nowotworu gardła czy krtani. Jeśli zastosowane leczenie nie przynosi efektów i ból gardła nie ustępuje, warto skonsultować się ze specjalistą. Być może konieczne okaże się wykonanie dodatkowych badań.

On, ona i dziecko, czyli żeby decyzja o posiadaniu potomstwa nie rozbiła związku

Decyzja o posiadaniu potomstwa to rafa, o którą rozbija się wiele związków. Pod pokrywką zostania (lub niezostania) rodzicem kryją się fundamentalne dla każdego z nas wartości, jak wiara, światopogląd, definicja szczęścia, granica między byciem razem a byciem osobno. Ewa Klepacka-Gryz pomaga pewnej parze odbić się od tej przeszkody.

Geny – co dziedziczymy po dziadkach?

Genetyka święci triumfy. Pozwala nie tylko prześledzić historię naszego pochodzenia, ale też określić ryzyko zachorowań na niektóre choroby. O to co w kwestii zdrowia zależy od zapisu genetycznego, a co od nas samych, pytamy dr Annę Wójcicką.

Chcesz szybko i niemalże bezboleśnie pozbyć się tatuażu? To zabieg dla ciebie!

Jeszcze niedawno twój tatuaż wydawał ci się najpiękniejszy na świecie, a dziś masz poczucie, że zupełnie do ciebie nie pasuje? Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi z pomocą i w coraz łatwiejszy sposób umożliwia pozbycie się ze skóry niechcianego wzoru. Jednym z najlepszych urządzeń w tym zakresie niewątpliwie jest laser PicoSure, którym jako pierwsi w Polsce zabiegi przeprowadzali eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki. Chcesz, aby twoje ciało odzyskało wolną przestrzeń?

Czy można wychować mężczyznę i jak to zrobić? Czy są jakieś metody?

Kobieta, która chce wychować faceta musi być w dobrej relacji ze sobą, lubić siebie i swoje życie. Wtedy nie potrzebuje faceta tak bardzo jest i silna, i spokojna, żeby mu postawić ultimatum, jeżeli nie będzie dla niej dobry. Jej stan nie zależy od tego, co on zrobi. Zresztą kobiety w fazie szukania faceta powinny umawiać się z kilkoma facetami równocześnie, żeby nie być zbyt napalone na znalezienie miłości oraz zdawać sobie sprawę, że tego kwiatu pół światu. 

przyjmij komplement

Uwierz w siebie. I podziękuj za komplement

Polki to jedne z piękniejszych kobiet na świecie – tak uważają inni. My same nie chcemy w to wierzyć. Co trzecia z nas czuje zakłopotanie i niedowierzanie, kiedy słyszy coś miłego na swój temat. 

KULTURA