„Zrobię to jutro”: jak pokonać prokrastynację?

Prokrastynację, czyli nałogowe odkładanie, coraz częściej wymienia się wśród chorób cywilizacyjnych. Bywa rodzajem buntu przeciw zbyt szybkiemu tempu życia, ale też wyrazem lęku przed porażką czy odpowiedzialnością związaną z sukcesem. Jak z nią walczyć, podpowiada psychoterapeutka Ewa Klepacka-Gryz w kolejnej odsłonie cyklu Terapia Jednego Spotkania

W jaki sposób połączyć pracę z przyjemnością?

Praca to dla ciebie harówka czy raczej przygoda? Zawód wybrałaś z asekuracji czy z myślą, żeby żyć radośnie? Zbadaj swoje przekonania oraz motywacje działania w sferze zawodowej, a dowiesz się, czy jest możliwe, abyś połączyła zarabianie i zabawę.

Gdy syn szuka swojej drogi

Wsparcie ojca buduje relacje przyjaźni i zaufania: syn czuje, że nie jest sam, że jego zainteresowania są akceptowane, co zwiększa poczucie własnej wartości i wiary w siebie – mówi psychoterapeuta Benedykt Peczko.

Dobre nawyki dla wątroby. Czy wiesz, jak dbać o wątrobę?

Tylko jedna czwarta Polaków deklaruje, że dba o wątrobę. Czy jesteś w tym gronie? W tym artykule przekonujemy, że warto wiedzieć, za co odpowiada wątroba i jakie są najczęstsze choroby wątroby. Edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna, ponieważ wątroba pełni w organizmie aż 500 funkcji! Do tego proste codzienne nawyki mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia na przykład raka czy marskości wątroby.

Idealne dla aktywnych – audiobooki zamiast książek

Od kilku lat toczy się bitwa między miłośnikami klasycznych, papierowych książek, a tymi, którzy idą za postępem i zasłuchują się w audiobooki. Często porównujemy wady i zalety obu form, ponieważ każda z nich ma co innego do zaoferowania. Chociaż warto docenić walory każdej z nich, skupmy się na tym, jakie możliwości i nowoczesne rozwiązania przynoszą audiobooki – szczególnie dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia.

Poproś a dostaniesz

W wieku sześciu lat napisał bilecik do Anioła Stróża z prośbą o rower. Kartka została skrzętnie ukryta – nikt (poza Aniołem) nie miał prawa jej znaleźć… Rower nadjechał, dokładnie taki, jak miał być (z kolorem włącznie).

Zmiana to życie

Pragnienie prawdziwej przygody jest powszechne. Dlatego mimo mediów społecznościowych, gier, interaktywnej telewizji i okularów VR (rozszerzonej rzeczywistości) większość ludzi nadal chce przeżyć coś niezwykłego, nadzwyczajnego, fantastycznego w prawdziwym życiu.

Po co nam nadzieja?

Mówi się, że jest matką głupich. A może jednak jest też siłą, która pomaga? Po co nam nadzieja i dlaczego czasem trzeba ją porzucić, aby zrealizować marzenia, wyjaśnia psychoterapeuta Wojciech Eichelberger.

Oto 3 koktajle idealne na zdrową i piękną cerę

Wygląd naszej skóry odzwierciedla to, co dzieje się w organizmie. Osoby, które poddają się oczyszczaniu organizmu, często mają wypryski i wykwity na twarzy – co jest nieprzyjemne, ale oznacza, że pozbywamy się szkodliwych substancji.

KULTURA