Jane Fonda na okładce sierpniowego Zwierciadła

Jane Fonda na okładce sierpniowego Zwierciadła

W walce o słuszne cele Jane Fonda, nasza okładkowa bohaterka, ma wprawę. Robi to od dawna. I nie zwalnia ani na moment. Nie zatrzymała jej ani pandemia, ani wiek. 82 lata? Żaden problem. A nawet zaleta. „W (...)
Wisława Szymborska - humor i mądrość

Wisława Szymborska – humor i mądrość

Tworzyła wiersze skłaniające do głębokich refleksji, filozoficzne felietony i błyskotliwe eseje, a także żartobliwe limeryki, lepieje, altruitki. „Żart jest najlepszą dla mnie rekomendacją powagi" - (...)
Tkactwo znowu modne. Jak odrodziła się zapomniane rzemiosło

Tkactwo znowu modne – jak odradza się zapomniane rzemiosło

Aby stanąć w opozycji do masowej produkcji tekstyliów, w 2017 roku założyły w Łodzi autorską pracownię tkacką Tartaruga. O krosnach ze Szwecji, postprodukcyjnych odpadkach z fabryki (...)
Margot Robbie - Pani z planem

Margot Robbie – dziewczyna, która ma plan

Margot Robbie ma talent i urodę, lecz owe atuty nie wystarczają, by zostać gwiazdą światowego formatu. Potrzebny jest również plan. Trzydzieste urodziny aktorki to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie jej (...)
Toksyczna kurtyna. Dlaczego tkwimy w nieudanych związkach

Toksyczna kurtyna. Dlaczego tkwimy w nieudanych związkach?

Dlaczego niektóre pary, mimo kłótni i nieporozumień, nie mogą się rozstać? Dlaczego równie mocno, jak kochać, potrafią się ranić? Przyczyną jest to, co psychologowie nazywają toksyczną kurtyną, czyli (...)
Moon milk - ajurwedyjski napój na dobry sen

Moon milk – ajurwedyjski napój na dobry sen

Klasyczne ciepłe mleko z miodem i cynamonem, które pamiętamy z dzieciństwa powraca w unowocześnionej ajurwedyjskiej wersji. Napój o nazwie moon milk nie tylko wygląda imponująco (nie dziwi nas, że podbija (...)
JESTEŚMY NA FACEBOOKU Dołącz do nas