Zwierciadło 2/2015

Zwierciadło 2/2015


Bohaterem okładki jest aktor Mathew McConaughey. W wywiadzie dla Zwierciadła opowiada o równowadze w życiu oraz o zmianach, jakie w nim zaszły: „odkryłem coś co było dla mnie zaskoczeniem. Dopiero kiedy się ustatkowałem, założyłem dom, urodziły nam się dzieci, poczułem, że mam większą niż kiedykolwiek wolność”. Aktor mówi o tym, dlaczego nie został prawnikiem i co zaszło w jego życiu, że przestały go interesować role w tzw. filmach kasowych.

Najciekawsze tematy bieżącego wydania:

TEMAT MIESIĄCA: Zdrowy egoizm jest altruistyczny. Podajemy najważniejsze zasady, jak zachować równowagę wewnętrzną i co zrobić, żeby żyć w zgodzie z samym sobą, a przy okazji nie ranić innych.

PRAGNIENIE MIŁOŚCI: Dlaczego boimy się poznać partnera i idealizujemy go? Co możemy zrobić, by przyciągnąć miłość?

WOKÓŁ NAS: Jakie są koszty społeczne bycia bizneswoman? Przedstawiamy historie kobiet, które tego doświadczyły, zdobywając wysokie stanowiska w pracy zawodowej.

WYCHOWANIE: Swobodna zabawa z dzieckiem dużo daje, ale pod jednym warunkiem: przede wszystkim musi być tylko dla przyjemności.

Spotkania:

Agnieszka Więdłocha: „Nie pozwolę się zdewastować”.

Mika Dunin: „Do lustra pije się szybko zanim alkohol zacznie działać i odbierze precyzję”

Ryszard Horowitz „…dość wcześnie nauczyłem się szacunku do samego siebie oraz tego, żeby mieć dystans do wszystkie go, co robię i jak inni na to zareagują”.