Zwierciadło 7/2015

Zwierciadło 7/2015


„ZWIERCIADŁO” z WAKACYJNYM PRZEWODNIKIEM KULTURALNYM
W sprzedaży dostępne jest już lipcowe wydanie miesięcznika Zwierciadło (Wydawnictwo Zwierciadło) z WAKACYJNYM PRZEWODNIKIEM KULTURALNYM (20 stron ekstra) w którym znajdzie się, przygotowany przez redakcję miesięcznika Zwierciadło, przegląd najciekawszych miejsc i wydarzeń na lato. W numerze także, druga odsłona akcji KOCHAM NIE TRUJĘ, której celem jest wzrost świadomości i wiedzy Polaków na temat zdrowego żywienia i jego wpływu na nasze życie.

GWIAZDA NUMERU
Bohaterką okładki jest piosenkarka Natalia Przybysz, która nie przypomina już łysej nastolatki z zespołu Sistars. Krzyczy, że zapomniała o swoich piersiach i że potrzebuje więcej prawdy w swoich pieśniach – wszystko to na najnowszej płycie. Utwory napisała po wyjściu z terapii: „Trafiłam tam za namową kogoś bliskiego, na terapię zostałam zaprowadzona trochę jako osoba do towarzystwa. I już zostałam. Przekonało mnie zdanie wypowiedziane w radiu, że na kozetkę trafia się, by przeżyć żałobę, po dzieciństwie, którego nigdy się nie miało.”

WYBRANE TEMATY BIEŻĄCEGO WYDANIA:
TEMAT MIESIĄCA: NASZ DOM ZIEMIA

Cywilizacja, w której żyjemy, nie może przetrwać. Albo dokonamy zmian, albo zginiemy. Dosłownie kilka kroków dzieli nas od upadku. Nie czekajmy na decyzje rządzących, na cudowne technologie, na to, że oni „coś postanowią”. To my mamy postanowić. Najpierw w naszych sercach.

ZJAWISKO: CZTERDZIESTKA TO NOWA DWUDZIESTKA
Czterdziestka jako nowa dwudziestka, pięćdziesiątka jako nowa trzydziestka, a zamiast starości – trzeci wiek. Macierzyństwo wiąże się z czasem dojrzałości, mamy po kilka karier i szanse na nowe otwarcia. Co dla kobiet oznacza życie w przesunięciu?

AKCJA KOCHAM NIE TRUJĘ
W drugiej części cyklu zachęcamy do świadomego myślenia o jedzeniu, do zmiany naszych jadłospisów, nawyków i przekonań. W tej części cyklu szczególnie polecamy artykuł: Pyszne Zamienniki w którym podajemy listę zdrowych produktów, przypraw, którymi można zamienić ich niezdrowe odpowiedniki oraz podpowiadamy jak je wykorzystać.
WAKACYJNY PRZEWODNIK KULTURALNY CZYLI JAK KULTURALNIE ZAPLANOWAĆ WAKACJE
Przegląd najciekawszych wydarzeń w Polsce i Europie. Co warto poczytać, czego warto posłuchać, do jakiego teatru pójść, na jaki film oraz mnóstwo innych podpowiedzi na lato.