1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Artykuł Sponsorowany

Pożegnaj zmarszczki na dobre

Wraz z upływem czasu skóra wiotczeje, traci elastyczność, a twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną witalności. W końcu pojawiają się też oznaki starzenia. Na szczęście na ratunek przychodzi medycyna estetyczna i zabiegi z użyciem wypełniaczy, które przeżywają obecnie swój szczyt popularności. Duże zainteresowanie tymi usługami sprawia, że ciężko jest w gąszczu ofert odnaleźć te najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze. Zapraszamy na przegląd najlepszych dostępnych na ryku wypełniaczy, a także specjalistycznych produktów do rewitalizacji skóry.

 

Decyduje lekarz

Wypełnienia bruzd, zmarszczek, modelowanie policzków, lifting twarzy, korekta ust – to podstawowe zabiegi wykonywane za pomocą wypełniaczy. O tym, jaki rodzaj wypełniacza będzie zastosowany, decyduje przed zabiegiem lekarz. Odpowiedni dobór preparatu jest kluczowy dla bezpieczeństwa wykonania zabiegu.

W Instytucie Yonelle pracujemy na różnych preparatach z zastosowaniem kwasu hialuronowego i hydroksyapatytu wapniowego, nie stosujemy żadnych wypełniaczy trwałych, gdyż uważam, że wypełniacze ulegające biodegradacji są zdecydowanie bezpieczniejsze. Stosujemy tylko sprawdzone preparaty dobrych firm, które mają ugruntowaną pozycję na rynku, jeżeli pojawia się jakiś nowy preparat, najpierw go testujemy zanim zdecydujemy się zaproponować pacjentom. Ważne jest też, by lekarz wykonujący zabieg dobrze go „czuł”, wtedy efekty zawsze są dużo lepsze, a pacjenci bardziej zadowoleni – tłumaczy dr Monika Kuźmińska z Yonelle Beauty Institute.

Polecane wypełniacze

Zabiegi z zastosowaniem organicznych i bezpiecznych produktów, jak np. tych z gamy Neauvia, w rękach doświadczonego lekarza to remedium na upływający czas. Preparaty te powstają z użyciem najczystszego źródła kwasu hialuronowego pochodzącego ze szczepu bakterii Bacillus subtilis, dzięki czemu są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. W zależności od konkretnego rodzaju i poszczególnych wskazań możemy uzyskać doskonały efekt objętościowy, który kształtuje miejsce zabiegu  w naturalny sposób. Możemy wypełniać zarówno głębokie zmarszczki (jak np. te w okolicy bruzd nosowo-wargowych), jak i delikatnie korygować pierwsze oznaki  starzenia, powierzchowne zmarszczki oraz modelować oraz konturować określone części twarzy. Dzięki takim zabiegom twarz odzyskuje młodzieńczy kontur i harmonijny wygląd – mówi dr n. med. Aldona Stachura, Klinika La Perla.

Dla wszystkich tych, którzy borykają się z problemem zmarszczek, utratą objętości i jędrności, odwodnioną skórą, polecam zabieg z wypełniaczem Cytosial – podpowiada dr Krzysztof Kaczyński z Kaczyńscy Clinic. Jest on usieciowiony w tzw. technologii VELVET, która sprawia, że struktura produktu jest uporządkowana, a przez to bardzo zbliżona do naturalnej struktury macierzy pozakomórkowej. – Technologia VELVET sprawia, że struktura depozytów jest homogeniczna, bardziej odporna na degradację a podczas rozkładu enzymatycznego, proces  ten przebiega bardziej równomiernie. W efekcie kształt wypełnienia nie ulega zmianie a efekt estetyczny jest bardziej naturalny i utrzymuje się długo – dodaje lekarz.

Innym zasługującym na uwagę wypełniaczem jest Juvéderm® VOLBELLA. To wyjątkowy żel o innowacyjnym działaniu. Zastosowana w produkcie technologia VYCROSS™ (kwas hialuronowy w postaci gładkiego żelu) minimalizuje obrzęk po zabiegu, daje natychmiastowe i długotrwałe rezultaty. Efekt jest widoczny od razu i utrzymuje się w zależności od wielu czynników, takich jak wiek, miejsce podania preparatu, stan i kondycja skóry pacjenta – ok. 12 miesięcy. Dodatkowo preparat zawiera w swoim składzie lidokainę – środek znieczulający, dzięki któremu zabieg jest bardziej komfortowy. Dzięki Juvéderm® VOLBELLA unosimy, rewitalizujemy i wypełniamy zapadniętą skórę po oczami. Zmarszczki powieki dolnej ulegają spłyceniu, a skóra jest bardziej nawilżona.

Medycyna regeneracyjna

Na rynku możemy znaleźć także produkty, które podawane są metodą mezoterapii. Mają one za zadanie poprawę faktury skóry, nawilżenie i  rewitalizację.

Jedną z nowości w prewencji starzenia się skóry i jej regeneracji jest redermalizacja, czyli zabieg z zastosowaniem produktów Xela Rederm. Wykorzystuje się w nim jedyne na rynku medycyny estetycznej preparaty, wywierające bezpośredni wpływ na procesy metaboliczne w skórze. Wzmacnia to witalność komórek i chroni je przed uszkodzeniem, skutecznie blokuje wolne rodniki oraz zapobiega odwodnieniu skóry – jednym słowem odmładza – mówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Okolice poddawane zabiegowi to twarz, szyja, dekolt, dłonie, wewnętrzna powierzchnia ramion oraz ud. Po zabiegu cera zyskuje z czasem, a najlepsze efekty w postaci poprawy faktury skóry, poprawy elastyczności, wygładzenia zmarszczek i głębokiego nawilżenia widoczne są po 2 tygodniach.

Działanie nawilżające i wygładzające zmarszczki wykazuje również kolejny z zabiegów z zakresu medycyny regeneracyjnej – Sunekos®. Jest to połączenie kwasu hialuronowego i aminokwasów, stymulujących wytwarzanie elastyny oraz kolagenu. – Zabieg działa wielokierunkowo, ponieważ jednocześnie nawilża, wygładza zmarszczki i zapewnia efekty wolumetryczne. Sunekos® sprawdza się przy tym w rewitalizacji nie tylko twarzy, ale i szyi, dekoltu, dłoni, ramion, skóry pod kolanami oraz po wewnętrznej stronie ud. Preparat jest zresztą na tyle delikatny, że można go wykorzystać nawet do redukcji cieni pod oczami – mówi dr Elżbieta Młyńska-Krajewska z Kliniki chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej dr Andrzej Krajewski w Kołobrzegu. Działa on niezależnie od wieku pacjenta, choć w zależności od zaawansowania procesu starzenia stosuje się linię Sunekos® 200 lub Sunekos® 1200.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze