1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Artykuł Sponsorowany

Tej książki nie kupisz w Rosji!

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
I tak wygrasz - nowa książka Jeffreya Archera wywołała już spore zamieszanie na międzynarodowym rynku wydawniczym.

 - nowa książka Jeffreya Archera wywołała już spore zamieszanie na międzynarodowym rynku wydawniczym.  W Rosji nie kupicie tej książki. 21 wydawców odrzuciło możliwość jej wydania, bo porusza ona tematy  działalności KGB i bezlitosnego reżimu.

 

Jej akcja zawiązuje się w Leningradzie w 1968 roku. Aleksandr i Władimir marzą o wielkiej przyszłości – każdy na swoją miarę. Kiedy ojciec tego pierwszego zostaje zgładzony przez KGB za to, że próbował utworzyć niezależny związek zawodowy, wszystkie marzenia chłopca wydają się stracone. A jednak wraz z matką podejmuje desperacką próbę ucieczki z ZSRR. Jeffrey Archer, autor bestsellerów, które sprzedały się już w ponad 330 mln egzemplarzy i w 72 krajach przed napisaniem tej książki zrobił wnikliwy research. Autor  spędził 2 tygodnie w St. Petersburgu, by wiernie opisać to  miasto i realia tamtych lat. Mimo tego  przyjaciele namawiają byłego polityka  do wynajęcia dodatkowej ochrony na czas promocji książki. Wcześniej rosyjska cenzura zakazywała wydania np. książek George’a Orwella czy Borisa Pasternaka.

Powieść niczym Kane i Abel, trzyma czytelnika w szachu od pierwszej do ostatniej strony!

W tej niezwykłej opowieści przemierzamy dwa kontynenty, podążając za porażkami i zwycięstwami Aleksandra, który próbuje podbić swój nowy świat. I musi upłynąć trzydzieści lat, by on sam odkrył, gdzie leży jego przeznaczenie, i stawił czoło przeszłości, którą pozostawił w Rosji.

Jeffrey Archer, ten niezwykły gawędziarz, wraca z powieścią wręcz zniewalającą, która trzyma w napięciu jak niegdyś jego Kane i Abel. - Joanna Lumley

Jeffrey Archer to jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy na świecie. W 1992 roku otrzymał tytuł szlachecki, zasiadał też jako poseł w Izbie Gmin i w Izbie Lordów. Debiutował powieścią Co do grosza, która zyskała popularność w Wielkiej Brytanii. Kolejna, Kane i Abel, stała się wielkim bestsellerem. Obie książki zostały sfilmowane. Jego sławę ugruntowały następne powieści i opowiadania, m.in.: Ale to nie wszystko..., Więzień urodzenia, Pierwszy między równymi, Sprawa honoru, Na kocią łapę. Z jego najnowszego cyklu „Kroniki Cliftonów” ukazały się dotychczas: Czas pokaże, Za grzechy ojca, Sekret najpilniej strzeżony, Ostrożnie z marzeniami, Potężniejszy od miecza i W godzinie próby i To był człowiek

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze