1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Artykuły Sponsorowane
  4. >
  5. DAJ WIĘCEJ NIŻ PREZENT!

DAJ WIĘCEJ NIŻ PREZENT!

Zobacz galerię 16 Zdjęć
Dobry krem, pachnący balsam czy eleganckie perfumy zawsze świetnie sprawdzają się jako gwiazdkowe upominki, ale obdarowując bliskich kosmetykami L’OCCITANE możesz dać im coś więcej niż prezent.

 

L’OCCITANE en Provence, znana na całym świecie od lat wspiera działalność charytatywną, ochronę przyrody i pomaga tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy – kobietom, ofiarom kataklizmów i dzieciom z najbiedniejszych regionów świata zagrożonym chorobami wzroku oraz ślepotą. W tym roku hasłotowarzyszące świątecznym kolekcjom kosmetyków jest kwintesencją filozofii L’OCCITANE i świadectwem wywiązywania się marki ze swoich zobowiązań wobec świata, natury i ludzi, zebranych pod parasolem 4 głównych filarów.

Daj lepszą przyszłość lokalnym producentom

Jednym ze zobowiązań L’OCCITANE jest ochrona Prowansji, bo właśnie z tego regionu pochodzi marka, składniki, które wykorzystywane są do produkcji kosmetyków oraz wiedza o naturze. Co takiego robi L’OCCITANE aby chronić Prowansję? Przede wszystkim od lat pozyskuje składniki z lokalnych upraw ekologicznych i kontrolowanych oraz lojalnie współpracuje ze swoimi partnerami – regionalnymi plantatorami i producentami. W trosce o przywrócenie krajobrazowi Prowansji sadów migdałowych, które wymarzły po srogiej zimie w 1956 roku do dziś wspólnie z plantatorami prowadzi program odbudowy drzewostanu migdałowców i do dziś dzięki wsparciu marki zasadzono około 15 000 drzew migdałowych.

Pomóż nam zasadzić kolejne drzewka migdałowe kupując nasze kosmetyki z linii Migdał w świątecznej szacie graficznej.

Daj kobietom siłę

Od lat 80-tych w ramach Fundacji L’Occitane marka współpracuje na zasadach „fair-trade” z kobietami produkującymi masło Shea w Burkina Faso wspierając ich emancypacje i pomagając w dostępie do edukacji. Spółdzielnie kobiece, które powstały dzięki wsparciu L’OCCITANE na początku działalności Fundacji zatrudniały około 100 kobiet, a dziś jest ich ponad 10 000. L'OCCITANE głęboko wierzy w zasady etycznego handlu i sprawiedliwych warunków pracy dla kobiet produkujących masło shea w Burkina Faso.

Pomagaj z nami kobietom w Burkina Faso kupując kosmetyki z masłem shea w trzech świątecznych odsłonach: z czystym masłem shea, z masłem shea i różą oraz z masłem shea i jaśminową herbatą.

Daj przyrodzie ochronę

Kolejne zobowiązanie L’OCCITANE to dbanie o świat i naturę polegające na rozsądnym korzystaniu zasobów przyrody i jej ochrona dla przyszłych pokoleń.  Dzięki przestrzeganiu zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony różnorodności biologicznej L’OCCITANE w niezwykle rozsądny i ostrożny sposób korzysta z zasobów prowansalskiej lawendy, chroni pszczoły, dba o ekologiczne uprawy korsykańskich makii, na których uprawiany jest nieśmiertelnik oraz chroni zasoby wody w źródle Reotier, wykorzystywanej do produkcji kosmetyków o silnym działaniu nawilżającym.

Odkryj nasze świąteczne zestawy z kosmetykami zawierającymi naturalne składniki z Prowansji, Korsyki oraz wodę ze źródła Reotier.

Daj zdrowie milionom par oczu

Ostatnie zobowiązanie L’OCCITANE to walka z dziecięcą ślepotą i wadami wzroku. Marka na całym świecie współpracuje z organizacjami pozarządowymi, fundacjami i UNICEF pomagającymi osobom niewidomym. Od 2002 roku L’OCCITANE otoczyła opieką okulistyczną ponad 8 mln ludzi na całym świecie. Jako jedna z pierwszych firm kosmetycznych drukuje na opakowaniach kosmetyków informacje o produkcie alfabetem Breille’a.

W tym roku, w okresie przedświątecznym możesz kupić w salonach L’OCCITANE lub na loccitane.pl (75 ml lub 150 ml) i pomóc w walce z dziecięcą ślepotą w najbiedniejszych regionach świata, bo L’OCCITANE z każdego sprzedanego kremu 1 euro przekaże na program UNICEF.

Wspiraj naszą akcję z UNICEF i pomagaj dzieciom zagrożonym ślepotą kupując kremy do rąk z masłem shea.

Ty też możesz pomóc 

To wcale nie jest takie trudne. Wystarczy, że dostrzeżesz kogoś bardzo blisko siebie, kto potrzebuje twojej pomocy, że zaczniesz rozsądnie korzystać z wody i energii elektrycznej nie marnując jej, że kupisz na święta choinkę w doniczce, którą potem zasadzisz w ogrodzie, że powiesz komuś bliskiemu jak bardzo jest dla ciebie ważny. W tym roku obdaruj bliskich wyjątkowo szczodrze i DAJ WIĘCEJ NIŻ PREZENT.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze