W sercu Górnego Śląska, zainspirowani naturalnym i zdrowym trybem życia, tworzymy produkty firmy Pliczko Gospodarstwo Rolne. Wierzymy, że to czym się odżywiamy jest niezwykle ważne. Tworzymy naturalną żywność, bez sztucznych składników, barwników i aromatów.

Zajmujemy się wyrobem olejów tłoczonych na zimno z lnu, rzepaku, słonecznika, ostropestu, kokosu, konopi siewnych, lnianki rydzowej, wiesiołka, czarnuszki, krokosza barwierskiego. W naszej tłoczni oleje pozyskuje się z naturalnych nasion za pomocą pras ślimakowych, dzięki którym po wydobyciu oliwy skład biochemiczny oliwy jest taki sam jak w nasionach tych roślin. W ten właśnie sposób powstaje olej dziewiczy (extra vergine). Olej te stanowią prawdziwe bogactwo składników odżywczych, witamin i minerałów. Są idealnym komponentem wielu potraw, posiadają szerokie właściwości lecznicze, mają również  zastosowanie kosmetyczne.

Produkujemy również świeże i pożywne płatki oraz pełnowartościowe mąki z pełnego przemiału, mielone w tradycyjnych drewnianych młynach żarnowych, które pozwalają na wytwarzanie mąk różnej granulacji. Mąka z pełnego przemiału stanowi naturalne źródło niezbędnych dla naszego organizmu składników mineralnych, witamin oraz błonnika. Szeroki wybór różnych mąk pozwala na wykorzystanie ich do pieczenia chlebów, ciast, pizzy. Domowe wypieki powstające na bazie naszych wyrobów, będą nie tylko znakomicie smakować, ale staną się również idealnym dopełnieniem prawidłowo zbilansowanej diety.

Ci, którzy cenią sobie wysoką jakość, doskonały smak, tradycyjny sposób wytwarzania oraz sprawdzone i naturalne pochodzenie – znajdą u nas coś dla siebie!

Tworzymy żywność naturalną, stanowiącą alternatywę dla produktów dostępnych w hipermarketach oraz żywności przetworzonej i modyfikowanej.

 

Nasze Gospodarstwo oferuje także szeroki wybór kasz, nasion jadalnych, ziół, przypraw, bakalii, i bio bakalii, miodów, mleka koziego i krowiego, a także jaj pochodzących od szczęśliwych kur hodowanych na ściółce w rodzimej Fermie Drobiu Pliczko, istniejącej od 1979 roku.

Gospodarstwo zajmuje się także wyrobem poduszek z łuskami zbóż, zapewniających  prawidłowe ułożenie kręgosłupa i spokojny, zdrowy sen. Poduszki wypełnione są łuskami gryki, orkiszu, płaskurki i ziarnami pszenicy, które pozyskujemy w naszym Gospodarstwie jako produkty uboczne w procesie obłuszczania ziaren do produkcji mąk i płatków.

Więcej informacji na temat wytwarzanych produktów oraz informacje dotyczące zamówień na stronie www.pliczko.pl oraz na www.facebook.com/pliczko_gospodarstwo_rolne