fbpx

Rodzice ważniejsi niż szkoła

Rodzice wazniejsi niż szkoła
123rf

Według badań bardziej istotnym czynnikiem wpływającym na naukę dziecka, jest pomoc rodziców a nie to, co dzieje się w szkole.
– Nasze badanie pokazuje, że rodzice powinni być bardziej świadomi tego, jak ważne jest to, żeby spędzać z dziećmi czas przy nauce. Chodzi o pomoc w odrabianiu lekcji, interesowanie się tym, czego dzieci się uczą, bycie na bieżąco z ich problemami szkolnymi i sukcesami oraz uczestniczenie w życiu szkoły – powiedział dr Toby Parcel, profesor socjologii z Carolina State University.

Jeśli między rodzicami a dzieckiem jest autentyczna więź, która oznacza zaufanie, otwartą komunikację, prawdziwe zaangażowanie, dziecko doskonale poradzi sobie na studiach. Owszem, działania szkoły takie jak dobra metodyka nauczania czy rozwijanie pasji podczas zajęć pozalekcyjnych też ma wpływ, ale znacząco mniejszy niż wsparcie rodziców.

Naukowcy odkryli, że studenci którzy chodzili do dobrych szkół, ale nie mieli z rodzicami bliskich relacji, osiągają gorsze wyniki w nauce na uczelni. – Rola rodziny jest silniejsza, jeśli chodzi o sukces akademicki – podsumował badania Parcel.

Źródło: North Carolina State University

Zabawy z dziećmi w gotowanie – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze