fbpx

Zabawa z dziećmi w dekorowanie

Zabawa z dziećmi w dekorowanie
123rf.com

Długie zimowe wieczory i ponure niebo za oknami nie nastrajają optymistycznie. O ile nie mamy wpływu na pogodę, o tyle na nasze najbliższe otoczenie zdecydowanie tak. Nawet niewielkie zmiany w pokoju ożywią przestrzeń, poprawią nastrój nam oraz naszym dzieciom i mogą stać się początkiem twórczej zabawy w dekorowanie.
Chociaż wydaje nam się, że dzieci nie zwracają uwagi na zmiany pogody, one też mogą mieć zły humor z powodu zimna, szarości i braku naturalnego światła. Czasem wystarczą naprawdę małe zmiany, żebyśmy poczuli się lepiej. Zacznijmy od światła: odpowiednio dobrana lampa zastąpi światło dzienne w długie wieczory. Z białych kartek papieru, kawałka brystolu, kleju i zszywacza wyczarujecie oryginalne abażury na lampy, zarówno te wiszące, jak i stojące. Papier możecie podklejać i wywijać w różne strony lub zostawić pocięty na podłużne kawałki. Taki biały abażur świetnie odbija światło żarówki i rozjaśnia pomieszczenie.

A teraz sięgnijmy do palety barw: żółty i pomarańczowy zwiększają kreatywność, czerwony dodaje energii, a odcienie niebieskiego i zielonego pomagają w koncentracji. Pobawcie się tymi kolorami i muśnijcie nimi ściany lub meble. Wystarczy zawiesić na jednej ścianie obrazek lub plakat, położyć na łóżku kolorowe poduszki, dać dziecku do ręki pędzel i pomalować z nim jakiś wysłużony mebel lub nakleić na ścianę kolorową naklejkę, żeby wnieść do pomieszczenia więcej życia. Naklejki to dobre rozwiązanie, kiedy nie bardzo mamy ochotę na malowanie całego pokoju, a wybór jest duży, ponieważ coraz więcej polskich artystów tworzy piękne i bardzo kolorowe naklejki do dziecięcych pokojów.

Jeśli macie domek z ogródkiem lub działkę w pobliżu lasu, rozejrzyjcie się za średniej wielkości gałęzią. Możecie zawiesić ją na ścianie za pomocą odpowiednich haczyków lub podwiesić na mocniejszym sznurku, a przedtem pomalować na jakiś żywy kolor, owinąć włóczką, okleić lub tylko oczyścić z kory. Na takiej gałęzi powiesicie kolorowe ptaki zrobione z papieru lub uszyte z kolorowej tkaniny, posadzicie ulubione pluszowe zwierzątka, zawiesicie ozdoby świąteczne: gwiazdki, materiałowe renifery i bombki, a nawet lampki, które sprawią, że gałąź stanie się nie tylko dekoracją, ale i dodatkowym źródłem światła.

Wiele firm produkujących tekturowe zabawki ma w swojej ofercie małe modele: samoloty, rakiety, samochody i domki. Możecie je złożyć, pomalować i powiesić na suficie, gałęzi lub przymocować do półki. To drobiazgi, które stworzą zupełnie nową scenografię w pokoju Waszego dziecka.

Niezależnie od tego, co będziecie zmieniać, angażujcie w to Wasze dziecko. Będzie miało poczucie, że współtworzy własną przestrzeń, a przede wszystkim spędzicie więcej czasu razem i będziecie się nawzajem inspirować. Wspólna zabawa w dekoratora wnętrz może być świetnym sposobem na zimową chandrę.

Artykuł we współpracy z Mamabu.pl