1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Ekologia

Młodzi z całego świata po raz kolejny strajkują dla klimatu

Demonstracje ruchów klimatycznych odbywają się dziś na ulicach ponad 1300 miast całego świata. (Ilustracja: FB @msk.polska)
Młodzież po raz kolejny łączy siły w walce o klimat. W największych miastach całego świata właśnie rozpoczęły się demonstracje ruchów klimatycznych.

Zaczynali jako grupa licealistów zainspirowanych działalnością Grety Thunberg. Teraz Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to ogólnopolski ruch, którego członkowie protestują, wypowiadają się w mediach, rozmawiają z politykami i edukują. A wszystko po to, by nasza wspólna przyszłość była bezpieczna, zielona i sprawiedliwa. Dziś, po raz kolejny, wyszli na ulice miast, a ich hasłem jest: „Wspólne działanie lub wspólne wymieranie”.

„Działając, wyrażamy swój sprzeciw wobec bierności polityków w obliczu katastrofy klimatycznej. Nie jesteśmy ekspertami ds. ekologii i zmian klimatu, lecz młodzieżą świadomą zagrożenia jakim jest katastrofa klimatyczna i walczącą o prawo do swojej przyszłości. Nasi członkowie to gimnazjaliści, licealiści i studenci. Uczymy się z myślą o przyszłości, którą kryzys klimatyczny stawia pod znakiem zapytania” - czytamy na oficjalnej stronie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Demonstracje ruchów klimatycznych odbywają się dziś na ulicach ponad 1300 miast całego świata. W Polsce strajki odbywają się w 21 miastach (Łódź, Warszawa, Nowy Sącz, Wrocław, Poznań, Rzeszów, Białystok, Człuchów, Cieszyn, Kalisz, Płock, Szczecin, Trójmiasto, Olsztyn, Toruń, Piła, Kraków, Zakopane, Gorzów Wielkopolski, Katowice).
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze