1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Ekologia

Pierwsza w Polsce Stacja Refill L’Occitane – nowy sposób na redukcję odpadów i ochronę środowiska

(Fot. materiały prasowe L'Occitane)
W tym tygodniu w centrum handlowym Westfield Arkadia w Warszawie ruszyła pierwsza w Polsce Stacja Refill L’Occitane – urządzenie, które uzupełnia płynne kosmetyki bez konieczności kupowania nowych w plastikowych opakowaniach. Wystarczy przynieść umytą butelkę po zużytym produkcie!

L’Occitane od początku istnienia marki (1976) dba o redukcję odpadów i recykling opakowań po kosmetykach. Mając świadomość, że najlepszy odpad to ten, który nie został wyprodukowany, firma wprowadza do swoich sklepów na całym świecie prawdziwą rewolucję!

Stacje refill sprawią, że klienci będą mogli kupić swoje ulubione produkty bez grama plastiku. Dzięki temu firma będzie w stanie zmniejszyć produkcję opakowań kosmetyków o ponad 200 ton plastiku rocznie!

W Stacjach Refill L’Occitane firma oferuje swoich pięć najlepiej sprzedających się produktów: żel pod prysznic Werbena; mydło w płynie Masło Shea Werbena; olejek pod prysznic Migdał, regenerujący szampon Aromakologia oraz regenerującą odżywkę Aromakologia.

(Fot. materiały prasowe L'Occitane)

Stacje są łatwe i bezpieczne w użyciu, spełniają najsurowsze normy higieniczne i gwarantują taką samą i niezmienną jakość produktów.

Wystarczy przynieść pustą i czystą butelkę po konkretnym kosmetyku i uzupełnić produkt! Inną opcją jest kupienie stworzonej przez firmę Wiecznej Butelki – wykonanej w 100 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu i nadającej się do powtórnego przetworzenia. Można ją uzupełniać kosmetykami L’Occitane w nieskończoność! Występuje ona w dwóch rozmiarach: 250 ml i 500 ml.

(Fot. materiały prasowe L'Occitane)

Uzupełnianie produktów w Stacji Refill L’Occitane to nie tylko mały krok wspierający ekologię, lecz także oszczędność, bo cena uzupełnienia jest nieco niższa niż takiego samego kosmetyku „z półki”.

W ciągu ostatnich 10 lat nasz świat wyprodukował więcej plastiku niż w całym poprzednim stuleciu. Stworzenie Stacji Refill L’Occitane jest zaproszeniem dla klientów do połączenia sił i do uczestniczenia we wspólnym zobowiązaniu ochrony środowiska i redukcji odpadów. Jesteśmy w tym razem!

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze