1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Ekologia

Nowoczesność, funkcjonalność i ekologia w kuchni

Zmywarki marki Electrolux zostały wyposażone w przemyślane i inteligentne innowacje, które pozbywają nas wszelkich ograniczeń w kuchni. (Fot. materiały partnera)
Kuchnia jest centralną częścią naszych domów i miejscem, w którym możemy wprowadzić najwięcej ekologicznych rozwiązań. Wystarczy do tego tylko odrobina dobrych chęci i skorzystanie z rozwiązań, które oferują innowacyjne urządzenia AGD.

Funkcjonalna, nowoczesna i ekologiczna – taka powinna być kuchnia każdego żyjącego współcześnie człowieka. O ile dwa pierwsze określenia przychodzą na myśl pewnie większości z nas, kwestia ekologii nie jest jeszcze w tym kontekście tak powszechna. A powinna, bo żyjąc w świecie, który nieuchronnie zmierza w kierunku katastrofy klimatycznej, musimy mieć świadomość, że to nasze wybory kształtują świat, który zostawimy przyszłym pokoleniom.

Ekologiczne rozwiązania w kuchni nie wykluczają nowoczesności i funkcjonalności. Wręcz przeciwnie, dopełniają je i sprawiają, że gotowanie staje się niebywałą przyjemnością, a proekologiczne działania są tylko pożądanym skutkiem ubocznym. W jaki sposób więc zaprojektować kuchnię w zgodzie z naturą? Pomóc nam w tym może marka Electrolux, która wprowadziła do swoich urządzeń innowacje, mające na celu uczynienie ekologicznej kuchni preferowanym wyborem. Tak powstały między innymi piekarniki parowe i intuicyjne lodówki, dzięki którym ograniczamy marnowanie żywności, energooszczędne płyty indukcyjne i zmywarki, które oferują dużo więcej niż ograniczenie zużycia wody.

Zmywarki Electrolux

Ideą samego powstania zmywarek było zmniejszenie zużycia wody. Zmywarki marki Electrolux kryją w sobie również inne, starannie przemyślane i inteligentne innowacje, które zdejmują z nas problem sprzątania po posiłkach i pozbywają nas wszelkich ograniczeń w kuchni. Również pod względem ekologii.

Ecometr i inteligentna aplikacja

Ecometr to intuicyjny interfejs, który pozwala kilkoma kliknięciami wybrać ekologiczny cykl mycia, dzięki czemu możemy monitorować zużycie wody i energii elektrycznej. Jego działanie jest bardzo proste. Ecometr jest bowiem umieszczony bezpośrednio na panelu zmywarki. W momencie wybierania programu jego symbol podświetla się – im więcej świeci się na nim pasków, tym niższe jest zużycie prądu oraz wody. Podświetlone słowo Eco wskazuje najbardziej przyjazny środowisku program dla średnio zabrudzonych naczyń.

A gdy wolimy rozwiązania bardziej tradycyjne, możemy po prostu wybrać na zmywarce program Eco. Choć trwa on aż cztery godziny, zapewnia największą efektywność zużycia wody i energii elektrycznej podczas zmywania średnio zabrudzonych naczyń i sztućców. Najlepiej korzystać z niego w nocy, wtedy wydłużony czas pracy zmywarki w niczym nam nie przeszkadza.

Z kolei aplikacja My Electrolux Kitchen umożliwia dokładne kontrolowanie zużycia energii i wody w naszym urządzeniu. Dzięki niej możemy sterować swoją zmywarką za pomocą telefonu i ustawiać poszczególne parametry. Aplikacja powiadamia też o konieczności przeprowadzenia konserwacji urządzenia.

AirDry

Ta z pozoru bardzo prosta funkcja daje trzy razy lepsze efekty suszenia, w porównaniu do standardowych zmywarek. W końcowej fazie cyklu zmywania zamek Diamond Lock uchyla automatycznie drzwi zmywarki na 10 cm. Poprzez uchylone drzwi następuje naturalna wymiana powietrza, a naczynia w zmywarce błyskawicznie wysychają. Dzięki AirDry naczynia nie tylko są pozbawione zacieków, ale także sam proces zmywania jest krótszy i zużywa mniej energii.

ComfortLift

Ta funkcja powstała z myślą o naszej wygodzie. ComfortLift, którą posiadają wybrane urządzenia Electrolux, jako pierwsza na świecie pomaga włożyć i wyjąć naczynia. Jak to działa? Unikalny mechanizm pozwala jednym płynnym ruchem unieść kosz na wygodną dla nas wysokość. Proste rozwiązanie, a jakże przydatne!

Machine Care

Z tą funkcją zadbamy o długą żywotność zmywarki. Program zapewnia bowiem najbardziej efektywną pracę urządzenia. Usuwa tłuszcz i kamień z wnętrza zmywarki, czym zapewnia idealne efekty zmywania za każdym razem, a jednocześnie dba o urządzenie. Dzięki temu będzie nam ono służyć dłużej, a tym samym nie będzie koniczności wymiany na nowe i przyczynimy się do ograniczania elektrośmieci.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze