1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Ekologia

Denim z recyklingu od COS

(Fot. materiały prasowe)
Nowa kolekcja ponadczasowych ubrań z denimu – marka COS ponownie angażuje się w projekt ekologiczny. Klasyki dżinsowej garderoby zostały zaprojektowane według założeń mody cyrkularnej, co pozwala ograniczać ich wpływ na planetę.

Najnowsze propozycje produkowane są przy użyciu stuprocentowej organicznej bawełny i materiałów pochodzących z recyklingu, którym nadano drugie życie. W projektach wyeliminowano zastosowanie nitów utrudniających dalszą obróbkę. Pozostałe zapięcia powstały częściowo lub całkowicie z odzyskanego metalu.

Dzięki rozwojowi technologii stworzenie najnowszej dżinsowej oferty COS miało znacznie mniejszy wpływ na planetę. Wykorzystane metody produkcji wymagają o 43 proc. mniej energii, oszczędzają 80 proc. świeżej wody i redukują emisję gazów cieplarnianych o 36 proc.

(Fot. materiały prasowe)

Przewodnim motywem kolekcji są nowoczesne, luźne sylwetki: od klasycznej koszuli w nowej odsłonie przez zdekonstruowane szerokie dżinsy, aż po kurtki inspirowane odzieżą roboczą. Każdy element garderoby zaprojektowano do wieloletniego noszenia, także w połączeniu z innymi ubraniami z materiałów z ekologicznych źródeł. Kolekcję denimu uzupełniają dzianiny z kaszmiru i wełny merynosów, wyprodukowane zgodnie z wytycznymi The Good Cashmere Standard fundacji AbTF oraz standardem Responsible Wool.

(Fot. materiały prasowe)

Ubrania są dostępne w różnych kolorach: od klasycznych ciemnych, średnich i błękitnych odcieni w stylu vintage po naturalne, niebarwione ecru.

(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze