1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Ekologia

Zobacz, jak możesz przyczynić się do ochrony środowiska z nową Škodą Karoq

(Fot. materiały partnera)
Ekologia w motoryzacji jest najczęściej rozumiana po prostu przez oszczędne silniki. Dla Škody to zdecydowanie więcej. Przekonaj się, w jak wyrafinowane i zaskakujące sposoby nowy Karoq chroni środowisko już od samego momentu produkcji… a przez to również twój portfel.

Ekologia jest jednym z największych wyzwań i odpowiedzialności przemysłu motoryzacyjnego. Produkcja nowego samochodu wiąże się z eksploracją surowców oraz emisją spalin. Czołowi producenci dążą jednak do tego, by budowa i eksploatacja nowoczesnych modeli były neutralne dla środowiska, a wymiana auta na nowe była korzystna dla planety.

Debiutująca właśnie na polskim rynku, gruntownie zmodernizowana Škoda Karoq pokazuje, że zmieniać świat można czasem małymi, racjonalnymi krokami. Bestsellerowy SUV marki zachowuje proste w obsłudze i przystępne cenowo silniki na benzynę i olej napędowy. Wszystkie z nich to ultranowoczesne konstrukcje z rodziny EVO Grupy Volskwagen, które cechują się satysfakcjonującą dynamiką i doprowadzoną do perfekcji wydajnością.

(Fot. materiały partnera)

Ta ostatnia nie jest zasługą samych silników. Dlatego też twórcy modelu Karoq dopracowali każdy szczegół, wliczając w to właściwości aerodynamiczne nadwozia i obręczy kół, a nawet optymalizację oświetlenia (wykonanego z energooszczędnych diod LED). Ich starania przyniosły szereg korzyści: niski poziom emisji nie tylko spalin, ale i innych szkodliwych substancji, oraz bardzo niskie zużycie paliwa. Przy dzisiejszych cenach ma to szczególne znaczenie nie tylko dla naszego świata… lecz także rodzinnego budżetu.

W przypadku najambitniejszych producentów pokroju Škody ochrona środowiska nie ogranicza się do liczb w tabelkach. Karoq wykorzystuje szereg innowacji, które mają pożądany długofalowy wpływ na naszą planetę. Emisja gazów cieplarnianych związanych z wytwarzaniem jest bilansowana przez działania pokroju sadzenia drzew. W ramach tego projektu posadzono ich już ponad milion.

(Fot. materiały partnera)

Przy produkcji Karoqa do minimum ograniczono wykorzystanie chemii i szkodliwych substancji. Zamiast tego stosuje się lakiery na bazie wody, a cała przestronna kabina tego SUV-a może być wykonana z ekologicznych materiałów wegańskich z odzysku. Na potrzeby tapicerowania foteli opracowano innowacyjną technologię recyklingu zużytych butelek PET. Takie materiały wyglądają efektownie i pozwalają korzystać z auta w zgodzie ze sobą oraz obecnymi trendami.

Co więcej, również sam Karoq po wycofaniu z eksploatacji będzie w aż 85 proc. ponownie odzyskany, przez co jego całościowy wpływ na środowisko od produkcji po złomowanie pozostaje marginalny. Karoq bliskość z naturą ma zapisaną już w swojej nazwie: wzięła się ona z języka rdzennych plemion Alaski.

Więcej o nowej Škodzie Karoq dowiesz się w salonach marki oraz na stronie skoda-auto.pl.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze