1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Ekologia

Yope wspiera pszczoły – kolejna edycja akcji #beeYOPE

(Fot. materiały prasowe)
Yope nie ustaje w działaniach na rzecz pszczół! Właśnie rusza kolejna edycja #beeYOPE – akcji, dzięki której Yope już od pięciu lat wspiera dzikie zapylacze.

W tym roku partnerem oficjalnym akcji #beeYOPE została Fundacja BNP Paribas. Dzięki tej współpracy do szkół trafi aż 800 pakietów edukacyjnych, z których dzieci poznają rolę pszczół w środowisku i wysieją szkolne łąki.

(Fot. materiały prasowe)

Wspieraj pszczoły całą klasą

Tegoroczna edycja #beeYOPE to kontynuacja działań zapoczątkowanych wiosną 2021 roku. Jak poprzednio, do wspólnych aktywności Yope zaprasza szkoły podstawowe, nauczycieli i uczniów klas 1–5. Rozdane zostaną kolejne setki pakietów edukacyjnych, które zapewnią porywające lekcje o nasionach, polnych kwiatach i dzikich owadach. Każdy pakiet zawiera 25 zeszytów ćwiczeń pełnych zadań i zabaw, gadżety, takie jak ołówki i zestawy naklejek, a także teczkę z materiałami dydaktycznymi dla nauczyciela i saszetkę z nasionami do wysiania 25m2 szkolnej łąki.

Jak zdobyć pakiet? Wystarczy wypełnić formularz załączony na stronie: www.yope.me/beeyope2022

Zapisy dla szkół ruszyły 12 września – klasa może być zgłoszona do programu zarówno przez nauczyciel, jak i przez rodziców.

(Fot. materiały prasowe)

Na ratunek pszczołom

Podczas pierwszej edycji akcji #beeYOPE w 2018 roku, dzięki sprzedaży serii kosmetyków Kwiat Lipy, wysianych zostało tysiąc metrów kwadratowych kwietnych łąk. Mogło z nich skorzystać łącznie nawet 15 milionów różnego rodzaju owadów. Rok później z rozdawanych bezpłatnie nasion roślin miododajnych powstało kolejne 10 000 łączek dla 75 milionów zapylaczy. Dodatkowo marka Yope przeznaczyła cały dochód z licytacji dzieł sztuki na rzecz Fundacji Łąka. Dzięki działaniom w 2020 roku w trzech miastach w Polsce – w Warszawie, Białymstoku i Wrocławiu – stanęły w pełni samowystarczalne hotele dla owadów. Czwarta edycja ruszyła ze wspomnianą już akcją edukacyjną w szkołach, kiedy to na terenie całej Polski rozdano 300 pakietów. To jednak nie koniec tej wartościowej misji!

(Fot. materiały prasowe)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze