fbpx

2013 Nagroda specjalna: Janina Ochojska

2013: gala rozdania nagród Kryształowych Zwierciadeł

Z wykształcenia astronom, z powołania i zaangażowania działaczka humanitarna. Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej. Laureatka nagrody specjalnej Kryształowych Zwierciadeł w 2013 roku.
Krysztalowe_Zwierciadla_2013Podróżowała z konwojami wszędzie tam, gdzie potrzebna była pomoc humanitarna. Do regionów najuboższych i dotkniętych wojnami – do Bośni, Afganistanu, Czeczenii, Sudanu, Libii, Iraku, na Sri Lankę.

Wiele w Polsce zmieniła. Przede wszystkim uświadomiła nam, że sami też możemy pomagać, bo zawsze znajdą się biedniejsi i bardziej potrzebujący. Zmieniła też wizerunek naszego kraju – z takiego, który ciągle bierze, na taki, który wiele daje od siebie. Wyrosła w przekonaniu, że niepełnosprawność jest darem i zobowiązuje do dawania więcej. Dzięki swojej wytrwałości, dobroci i miłości pomagając ludziom stała się znana i podziwiana w Polsce i na całym świecie.

Nagrodę otrzymała za niestrudzoną pracę na rzecz ludzi poszkodowanych przez los na całym świecie – od Polski poprzez Czeczenię, Afganistan, po Afrykę. Za stworzenie i kierowanie Polską Akcją Humanitarną, która od 19 lat czyni świat lepszym przez zmniejszanie cierpienia i niesienie wartości humanitarnych. Za to, że choć sama jest mocno doświadczona przez chorobę, to jednak potrafi przekuć ją w siłę do walki o innych. Za serce, empatię, odwagę, determinację, wiarygodność i charyzmę.

?>