1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Utwór tygodnia Młodej Polskiej Filharmonii: 2 symfonia Schumanna

YOU TUBE
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
W naszym cyklu „utwór tygodnia" polecany przez stypendystów MPF, Marta Mizgała wybrała III część 2 Symfonii Schumanna. Dlaczego? „Lubię tę sonatę i lubię to wykonanie. Ale też dlatego, ze liczne solówki oboju pokazują, jak wielki jest czar tego instrumentu".

[embed]http://youtu.be/rJL6RpPjU_E[/embed]

Marta Mizgała, oboistka. Obecnie studiuje w Hochschule für Musik Hanns Eisler Berlin w klasie Dominika Wollenwebera

Stypendystka MPF w latach 2011-2013

Ostatnie osiągnięcia, którymi chciałaby się pochwalić to udział w Akademii Sinfonia Varsovia w roku 2013/2014 i dostanie się na studia.

fot.arch.pryw.

 
Muzyczny kwestionariusz MPF

Moja przygoda z muzyką zaczęła się… gdy miałam 9 lat, a w wieku 11 lat zaczęłam grać na oboju. Właściwie niedługo później już wiedziałam, że jest to coś, co chcę robić w życiu. Do dziś jestem zakochana w dźwięku oboju.

Kiedy nie gram to….to dużo czasu spędzam na rozmowach z przyjaciółmi, chodzę na koncerty, jeżdżę po Berlinie na rowerze :-) .

Młoda Polska Filharmonia to… projekt, który będę długo wspominać. Nigdy nie zapomnę całych dni spędzanych na graniu − było to wspaniałe przeżycie. Wspólne granie z młodymi osobami z całej Polski dawało mi niesamowitą radość. Teraz z wieloma kolegami mam regularny kontakt, a niektórzy mam nadziejęjuż na zawsze pozostaną moimi bliskimi przyjaciółmi.

Moje najbliższe plany to… to odkrywanie mojego instrumentu i muzyki, uczenie się, jak czerpać z tego, co robimy, jak największą radość, i ciągłe dążenie do dobrej gry :-) A także wymienianie doświadczeń z innymi ludźmi.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze