1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK latem w Poznaniu

Wybitne światowe kino i muzyka. Legendarni i młodzi twórcy, przedstawiciele wszelkich zawodów filmowych i muzycznych, setki pokazów, a także liczne koncerty. Od 5 do 13 sierpnia odbywać się będzie Międzynarodowy Festiwal Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK, którego pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek.

Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w najbardziej prestiżowych miejscach stolicy Wielkopolski. Na jeden tydzień lata miasto zmieni się w wielką filmowo-muzyczną scenę, na której pojawi się najważniejsze dziś kino, najlepsza muzyka i liczne gwiazdy.

W kilkunastu salach projekcyjnych odbędzie się 288 seansów, przewidziane są również liczne pokazy plenerowe. W kolejnych sekcjach pojawią się światowe premiery oraz najciekawsze produkcje sezonu 2010/2011, nagrodzone na najważniejszych festiwalach filmowych.

Festiwal TRANSATLANTYK, to nowatorski projekt filmowo-muzyczny, pełniący zarazem rolę katalizatora współczesnej twórczości i myśli społecznej. Celebrując początki fabryki snów, pokaże najważniejsze dzieła współczesnego świata filmu i muzyki, ale przede wszystkim ich twórców.

Formuła festiwalu oparta jest na pokazach filmowych zorganizowanych w kilkunastu cyklach tematycznych, związanych z nimi koncertach, jak również akcjach i wydarzeniach ekologicznych. Zawiera także specjalny program zamówień nowych dzieł muzycznych i filmowych, niezależnych oraz wypracowanych w działającej przy festiwalu Szkole Mistrzów (New Work Festival).

Wśród cykli tematycznych zaplanowane są m.in.: Transatlantyk Docs (najgłośniejsze dziś dokumenty, filmy o wydarzeniach artystycznych i muzyce); Transatlantyk Eko (dokumenty o problemach współczesnego środowiska oraz poruszającymi temat świadomych zakupów i odżywiania); cykl klasyki zaprezentuje filmy, które zbudowały uniwersalny język filmu. Na festiwalu pojawią się wybitni przedstawiciele świata filmowego, zorganizowane zostaną pokazy ich twórczości, a także spotkania z publicznością.

Podczas festiwalu odbędą się liczne wydarzenia muzyczne, w tym najważniejsze - TRANSATLANTYK Film Music Competition, w którym wezmą udział młodzi kompozytorzy z różnych stron świata.

Festiwal TRANSATLANTYK będzie również zaangażowany w sprawy ekologii. Tu osobistości światowego kina pokazywać się będą na zielonym - nie czerwonym dywanie (Green Carpet) i w wielu innych artystycznych akcjach, by - wraz z organizatorami - rozwijać eko-świadomość w naszym kraju.

Wszystkie wydarzenia zwieńczy gala finałowa, podczas której wręczone zostaną najważniejsze nagrody Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK.

Więcej info pod adresem

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze