Relacja z wernisażu wystawy Brązy Wilkonia

Relacja z wernisażu wystawy Brązy Wilkonia

W warszawskiej galerii sztuki współczesnej Limited Edition, trwa wystawa rzeźb ,,Brązy Wilkonia” Józefa Wilkonia. Podczas wernisażu, który odbył się 12 października, obecny był sam artysta, który od lat mieszka i pracuje w Zalesiu Dolnym. Przybyli goście mogli obejrzeć efekty wieloletniej pracy artysty, a także mieli okazję bezpośredniej rozmowy z wybitnym twórcą. Nowa seria artystycznych rzeźb spotkała się z niezwykle gorącym przyjęciem. Prace cieszą się również bardzo dużym zainteresowaniem kupujących. Wystawa w Galerii Limited Edition oraz wirtualna ekspozycja czynna będzie do 31 stycznia 2019 roku.

 

Artysta od niemal sześćdziesięciu lat uprawia z wielkim powodzeniem sztuki wizualne. Malarz, rzeźbiarz, scenograf, ilustrator swoim talentem i pracowitością uplasował się w gronie najwybitniejszych polskich twórców. Najnowsza wystawa Józefa Wilkonia to wspólny projekt autora oraz galerii Limited Edition, w wyniku którego powstała seria unikatowych rzeźb w brązie. Jest to sztuka kolekcjonerska, sygnowana i numerowana ręcznie oraz wykonana w limitowanej liczbie ośmiu egzemplarzy.

Warto podkreślić, że prezentacja Wilkonia, odniosła ogromny sukces komercyjny, ze względu na profesjonalną ekspozycję i szeroko prowadzone działania promocyjne. Wystawa miała miejsce nie tylko w rzeczywistej przestrzeni galerii ale również w internetowych ARTekspozycjach. (https://limitededition.pl/, http://artekspozycje. rynekisztuka.pl). To już piątą wirtualna wystawa Limited Edition, a przy tym druga tego wybitnego grafika i ilustratora. Wcześniej galeria w takiej formie udostępniła twórczość Wilkonia prezentując cykl elektronicznych abstrakcji artysty, wykonanych przy pomocy tabletu graficznego (,,Elektroniczne impresje Józefa Wilkonia”).

ZAMÓW

E-WYDANIE

Ewolucja artystyczna Józefa Wilkonia zdaje się nie mieć granic, co artysta udowadnia w nowej niepowtarzalnej odsłonie. Potwierdza to także wypowiedź kuratora wystawy- Wiesławy Wideryńskiej: Rzeźby w brązie, w których zawarte jest przymierze twórcy ze światem przyrody, zadowolą niejednego konesera pięknych przedmiotów, nic nie tracąc ze swego prostego przekazu, nakazującego podziwiać, szanować i rozumieć otaczającą nas przyrodę.

Wystawę organizowaną przez Galerię Sztuki Współczesnej Limited Edition, patronatem medialnym objęły: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Rynek i Sztuka, Pałac w Radziejowicach, Zwierciadło.pl oraz Weranda.

Zapraszamy do odkrywania ,,Brązów Wilkonia” w Atelier Limited Edition oraz na ARTEkspozycjach (https://limitededition.pl/, http://artekspozycje.rynekisztuka.pl).

?>