1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Międzynarodowy Festiwal Ruchu we Wrocławiu

Międzynarodowy Festiwal Ruchu we Wrocławiu

Zobacz galerię 6 Zdjęć
W najbliższy wtorek we Wrocławiu rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Ruchu - Rusza Festiwal. Tegoroczna, druga już edycja festiwalu potrwa do 27 września.

W najbliższy wtorek we Wrocławiu rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal  Ruchu - Rusza Festiwal.  Tegoroczna, druga już, edycja festiwalu potrwa do 27 września. W programie warsztaty z czołowymi przedstawicielami światowej sceny tanecznej i performatywnej, a także spektakle, wystawy i koncerty.

Wrocławski festiwal  pokazuje nowe spojrzenie na taniec, performans oraz nieszablonowe

połączenia sztuk. Uczestnicy będą mogli kształcić się w zakresie technik ruchowych, reprezentowanych przez najlepszych nauczycieli z całego świata. Zaproszeni artyści to czołówka polskiej oraz światowej sceny tanecznej i muzycznej. Festiwalowicze będą mieli okazję ćwiczyć pod czujnym okiem m.in. Ditte Berkeley znanej z wrocławskiego Teatru ZAR, która przygotowała niezwykłe lekcje wokalne; włoskiej grupy Segni Mossi, której członkowie poprowadzą bezpłatne warsztaty choreograficzne dla dzieci; czy Natalii Pieczuro, która w ramach lekcji otwartych poprowadzi zajęcia z pracy z partnerem i improwizacji.

Poza ścieżkami projektowymi w programie festiwalu znajdą się także wydarzenia towarzyszące otwarte dla publiczności: m.in. pokazy spektakli, instalacje, pokazy prac uczestników festiwalu, jam session, sety dj-skie oraz wystawy. Jednym z nich będzie spektakl „Intercontinental” Marysi Stokłosy, w którym artystka podejmuje tematykę poszukiwania intymności w sytuacji nieobecności drugiego człowieka, a także próby ukojenia w towarzystwie wyimaginowanych postaci.

Szczegółowy program oraz zapisy na stronie .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze