1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren wybrała Monika Mrozowska

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Opowieści o dzieciach z Bullerbyn to ukochana lektura z dzieciństwa kilku pokoleń czytelników.

Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Britta i Anna mieszkają w Bullerbyn. To maleńka wioska, ale wcale nie jest tam nudno. Każdy dzień, z pozoru zwyczajny, staje się świetną przygodą. Można łowić raki, spać w stogu siana, szukać skarbów, założyć spółdzielnię wiśniową oraz przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. A najważniejsze, że przyjaciele i rodzina zawsze są blisko.

źródło opisu: www.naszaksiegarnia.pl

Książka nowa, na tytułowej stronie dedykacja i kilka słów do czytelnika własnoręcznie napisane przez Monikę Mrozowską:

„To jedna z moich ukochanych książek. To dzięki niej w ogóle zaczęłam czytać. Pamiętam jak moja mama wręczyła i swój stary egzemplarz z 1968 roku i powiedziała, że to była pierwsza książka, którą samodzielnie przeczytała. Jej bohaterowie towarzyszyli mi przez wiele lat, bo bardzo często do niej wracałam.Ten egzemplarz też jest wyjątkowy, bo został odnaleziony przez Joasię Jabłczyńską w bibliotece im. Nelsona Mandeli w Johannesburgu podczas zdjęć do programu „Agent”. Pod koniec naszej przygody w RPA Joasia tę książkę sprezentowała mi. A po przebyciu kilkunastu tysięcy kilometrów trafiła do Ciebie!Pozdrawiam

Monika Mrozowska”

Monika Mrozowska aktorka, propagatorka zdrowego odżywiana. Od wielu lat proponuje zdrowe i smaczne potrawy widzom programu „Dzień Dobry TVN”. Autorka i współautorka książek kulinarnych – m.in. „Słodkie i zdrowe, czyli desery, które możesz jeść codziennie”. Wegetarianka. Z pasją angażuje się w akcje prozdrowotne, przede wszystkim związane z edukacją żywieniową.

Zebrane środki trafią do Oddziału Bajka – Wędrującej Szpitalnej Biblioteki. Akcja, zainicjowana przez miesięcznik Zwierciadło, wspiera Fundację „Serdecznik” w zakupie książek dla dziecięcych oddziałów. Każdy może wylicytować książkę na aukcji charytatywni.allegro.pl i wspomóc dzieci. 

 

 

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze