1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Czytaj PL. Trwa niezwykła akcja promocji czytelnictwa

2 listopada 2016 rozpoczęła się największa na świecie akcja promująca czytelnictwo, Czytaj pl. Do czytelników trafiło 12 tytułów autorstwa m.in. Stephena Kinga, Davida Lagercrantza i Jacka Dukaja. Darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków zostały umieszczone na 600 nośnikach w 16 miastach.

Kampania Czytaj PL jest innowacyjna nie tylko ze względu na swój zasięg i wykorzystanie przestrzeni miasta, ale także dzięki doborowi książek, wśród których znalazły się bestsellery i kultowe tytuły. Na kolekcję Czytaj PL składają się zarówno pozycje zaliczane do klasyki swoich gatunków: „Inne pieśni” Jacka Dukaja czy „Lśnienie” Stephena Kinga, jak i nowe tytuły: „Trawers” napisany przez Remigiusza Mroza, określanego mianem najgorętszego nazwiska polskiego kryminału; „Co nas nie zabije” Davida Lagercrantza, następcy Stiega Larssona czy „Czerwony kapitan” Dominika Dana, na podstawie którego nakręcono film z Maciejem Stuhrem w roli głównej. Na półce wirtualnej wypożyczalni znalazła się także biografia największego wizjonera XXI wieku Elona Muska oraz książki dla poszukiwaczy ciekawostek naukowych: „W rzeczy samej” Marka Miodownika i dla miłośników języka polskiego„Mówiąc inaczej” Pauliny Mikuły. Pulę dwunastu tytułów zamykają „Złodziejska magia”, czyli pierwsza część popularnej trylogii fantasy „Prawo millenium” Trudi Canavan; kultowy „Kajko i Kokosz. Szkoła latania”, popularna na całym świecie opowieść dla młodzieży o magicznym krześle stworzona przez Andrzeja Maleszkę i „Ósme życie” gruzińskiej pisarki Nino Haratischwili. „Osiem tytułów będzie dostępnych w dwóch wersjach, jako e-book oraz audiobook. Są wśród nich dwie superprodukcje, zrealizowane z rozmachem i nagrane z udziałem czołowych polskich aktorów. Po raz pierwszy w akcji udostępniamy również komiks”, mówi Paweł Polański z platformy Woblink.com współorganizującej akcję.

Aby skorzystać z darmowych książek, należy ze sklepu App Store lub Google Play pobrać aplikację Woblink i przejść do zakładki Czytaj PL. Następnie można już skanować kody QR dające darmowy dostęp do konkretnych książek. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie Stamtąd można także pobrać plakaty z okładkami 12 bestsellerów i kodem QR, który umożliwia ich bezpłatne wypożyczenie na 30 dni. Kampania potrwa do 30 listopada. 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze