1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Finał Programu Stypendialnego YES za nami!

Zobacz galerię 14 Zdjęć
12 maja, w Pawilonie Nowej Gazowni w Poznaniu, jury, w którym zasiedli: Krzysztof Stróżyna, Wojciech Trzcionka, Oskar Zięta oraz Projektantki YES: Kasia Bukowska i Magda Dąbrowska, wybrało zwycięzców drugiej edycji Programu Stypendialnego YES.

Zakończyła się rywalizacja konkursowa młodych talentów w ramach Programu Stypendialnego YES, realizowanego przez YES i fundację Made in Art. W zamierzeniu Program ma wyłaniać najzdolniejszych młodych projektantów. Dlatego ocenie podlegały całe portfolio projektantów. Wybrane prace półfinalistów biorą udział w wystawie w ramach Poznań Design Festiwal, w Nowej Gazowni w Poznaniu.

Projekty przesłane przez półfinalistów, którzy znaleźli się w drugim etapie, nie dają się zamknąć w jednej szufladzie. Często są to pomysły zaskakujące, intrygujące, dające do myślenia.

Razem z jury żywimy nadzieję, że o wielu uczestnikach jeszcze usłyszymy. To niezwykle utalentowani ludzie. Prezentują fantastyczną energię, mają mnóstwo pomysłów, ukierunkowanych na pragmatyczny dizajn.

I miejsce - nagrodę główną, czyli roczne Stypendium YES, o łącznej wartości 12.000 złotych otrzymał rzeźbiarz Damian Reniszyn. Artysta tworzy obiekty, fotografie, instalacje multimedialne i wideo performance. W swoich realizacjach zwraca uwagę na odbiór sztuki zmysłem dotyku. Analizuje sytuacje z pozoru bezsensowne i niepotrzebne, czyniąc z nich punkt wyjścia do budowania obiektów.

II miejsce i nagrodę w wysokości 3.000 złotych otrzymał Michał Wiśniewski. Autor prac, w których wyraźna jest inspiracja kulturą ludową. Swoje projekty umiejscawia w kontekście współczesnego świata i społeczeństwa.

III miejsce i nagrodę w wysokości 1.500 złotych zdobyła Martyna Barbara Golik - projektantka i artystka, zajmująca się tekstyliami, ilustracjami, food design’em i badaniami kreatywnymi. Jej projekty badają relacje pomiędzy zmysłem dotyku, teksturą, kolorem a percepcją użytkownika przez zmysły i emocje. Lubi eksperymentować z materiałami i pojęciami.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Z wielką przyjemnością zapraszamy na Wystawę prac wszystkich półfinalistów podczas Poznań Design Festiwal. Miejsce wystawy prac – Pawilon Nowej Gazowni w Poznaniu. Wystawa czynna będzie do 20. maja 2017 roku.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze