1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Sztuka ulicy w Warszawie

mat.prom.zespołu
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Przez dwa letnie weekendy stolica będzie gospodarzem jubileuszowego 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy. W programie tegorocznej edycji znalazło się 12 spektakli plenerowych teatrów polskich i zagranicznych. 
Sztuka Ulicy jest cyklicznym projektem artystycznym realizowanym w obszarach teatru, tańca, cyrku i performance’u w Warszawie od 1993 roku.

- W ciągu tych dwudziestu pięciu lat wędrowaliśmy po Warszawie adaptując na potrzeby wydarzeń festiwalowych różne przestrzenie, prezentowaliśmy różne dziedziny sztuki poczynając od tańca, kina, muzyki oraz teatru, a kończąc na instalacjach plastycznych i performance’ach. Ale tym, co nas motywowało przy budowaniu corocznego repertuarum, była chęć prezentowania widowisk, które były zróżnicowane formalnie i tematycznie - mówi Dariusz Jarosiński, dyrektor festiwalu Sztuka/Ulicy.

Wydarzenia festiwalowe odbywają się w parkach i na skwarach, w tym roku artyści z Włoch, Niemiec, Rosji oraz Polski wystąpią na skwerze przy Metrze Słodowiec, w Parku Szczęśliwickim, Agrykoli oraz na Rynku Nowego Miasta. Spektakle odbędą się w dniach 24-25 czerwca oraz 30 czerwca-2 lipca.

Szczegółowy program festiwalu na .

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze