1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Festiwal „Lalka też Człowiek”

Festiwal „Lalka też Człowiek” to niepowtarzalna okazja do przekonania się, że teatr lalkowy i animacja skierowane są nie tylko do dzieci. To wydarzenie dla dorosłych, dla których granice wyobraźni nie istnieją. 

Międzynarodowy Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek” rozpocznie się częścią filmową, która odbędzie się w dniach: 29 września-1 października; część teatralna rozpocznie się kilka dni później.

„Lalka też Człowiek” to niepowtarzalna okazja do przekonania się, że teatr lalkowy i animacja skierowane są nie tylko do dzieci. Lalki nie służą wyłącznie dydaktyce i przekazywaniu morałów. To również aktorzy i artyści, klasyka i eksperyment, różnorodność formy i treści... Festiwal to wydarzenie dla dorosłych, dla których granice wyobraźni nie istnieją. 

W programie tegorocznej edycji znalazła się m.in. baśń „Krzesiwo” Hansa Christiana Andersena w reżyserii Jarosława Kiliana, japońskie opowieści o duchach i filmów grozy w intepretacji Teatr Rouge28 czy spektakle Zero en conducta z Hiszpanii – zwycięzcy „Nagrody Publiczności” w 2016 roku.

Ale festiwal to nie tylko spektakle - na widzów czekają pokazy animacji konkursowych, nagrodzonych filmów z festiwalu Animator w Poznaniu, a także pokaz specjalny, poświęcony twórczości Marka Serafińskiego i jego studia. Poza tym festiwal to również okazja do odkrywania tradycji lalkarskich. Wystawa „Kosmos” irańskiej reżyserki i scenografki Zahry Sabri przybliży kulturę teatru lalek z Bliskiego Wschodu.

XII Międzynarodowy Festiwal Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka też Człowiek”, 29 września–1 października  (część filmowa) oraz 7–15 października (część teatralna), Warszawa. Więcej na FB 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze