1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. „LOVE Line”. Historia dojrzałej miłości

„LOVE Line”. Historia dojrzałej miłości

Najnowsza powieść Niny Richter to dojrzała literatura kobieca na naprawdę wysokim poziomie, przy tym fascynująca i kompletnie wciągająca

Kiedy w jesienny wieczór usiadłam na kanapie, przykryłam się ciepłym kocem i otworzyłam najnowszą książkę Niny Richter pt. nie wiedziałam, jak ciężko będzie mi odłożyć ją choć na chwilę. To historia dojrzałej miłości dwojga ludzi, pozbawiona romantycznych ornamentów, przez co bardzo rzeczywista i prawdziwa. Jak wciągająca była to lektura i jak wiele emocji wywołuje – koniecznie musicie przekonać się same.

Nina Richter w bardzo inteligentnym stylu przedstawia historię dwóch pozornie różnych osób. To kobieta i mężczyzna, którzy nie są już podlotkami, wierzącymi w  szczęśliwe zakończenia i miłość do grobowej deski. Każde z nich ma bagaż doświadczeń dyktujący im nieco bardziej realistyczne oczekiwania wobec siebie i otaczającego świata niż kiedy byli młodzi. Bethany, dla przyjaciół Beth, poznajemy jako dziennikarkę magazynu dla kobiet, matkę i kobietę na życiowym zakręcie – jest w trakcie rozwodu z mężem, jej córka woli przyszłą macochę, a w pracy bohaterka nie widzi możliwości awansu. Dostaje jednak nową szansę. Ma napisać artykuł demaskujący środowisko trenerów podrywu, tzw. Pick-up Artists, grupę mężczyzn, którzy szkolą innych, jak skutecznie zaciągnąć kobietę do łóżka. W ten sposób trafia na Matthew Hansena, młodego i przystojnego psychologa, który prowadzi popularną internetową audycję LOVE Line i który doradza kobietom, jak budować szczęśliwy związek, pozbawiony manipulacji i nieczystych trików. Swoją charyzmą i trafnymi spostrzeżeniami przyciąga rzesze słuchaczek. I jak sam twierdzi, umiejętności PUA można wykorzystywać do szlachetnych celów: uczyć nieśmiałych mężczyzn i pomagać im. Spotkanie Matta po latach okaże się dla Beth szansą na powiew radości i nadziei na szczęście. Zanim jednak to nastąpi, Matt - chcąc zbliżyć się do Bethany - będzie musiał być z nią szczery i podzielić się swoją wiedzą.

Od momentu spotkania głównych bohaterów w bardzo nietypowej restauracji poznajemy dwa różne oblicza tej samej historii i odkrywamy sukcesywnie tajemnice obojga bohaterów. Autorka ujawnia nam rewelacje o bohaterach stopniowo oraz nie łączy ich z tym, co oni już o sobie nawzajem wiedzą. Pozostawia czytelnikowi przestrzeń do zrozumienia ich emocji, aby lepiej mogli zaakceptować zarówno Beth jak i Matta. On sam mówi: „Nie ma ludzi całkowicie dobrych i całkowicie złych, Beth. Wszyscy mamy w sobie te dwie strony, a którą pokażemy, zależy tylko od okoliczności. Spieprzyłem w życiu masę rzeczy, ty z pewnością też. Możesz mnie z nich rozliczyć, jeśli lepiej się wtedy poczujesz, albo możemy porozmawiać o tym, co ważne. Ty wybieraj”.

. To nie typowy romans czy komedia romantyczna, lecz subtelna i namiętna opowieść o prawdziwych ludziach, ich popełnianych błędach, sztuczkach miłosnych i budowaniu zaufania do siebie. To tytuł ambitny, wymagający atencji, ale odwdzięczający się z każdą przekładaną kartką coraz bardziej.

Książka „LOVE Line” została objęta patronatem medialnym Portalu Zwierciadlo.pl

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze