1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Wernisaż z okazji XX-lecia istnienia Galerii YES

Wernisaż z okazji XX-lecia istnienia Galerii YES

Zobacz galerię 7 Zdjęć
​Wyjątkowe wydarzenie, wyjątkowa wystawa, wyjątkowe miejsce. Ekspozycja prezentować będzie wybrane obiekty z prywatnej Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz - założycielki i właścicielki Galerii YES, Prezes YES Biżuteria.

Biżuteryjne historie
Ekspozycja prezentować będzie wybrane obiekty z prywatnej Kolekcji Polskiej Sztuki Złotniczej Marii Magdaleny Kwiatkiewicz. Wystawa specjalnie przygotowana z okazji XX-lecia istnienia Galerii YES zabierze nas w sentymentalną podróż. Prezentowane eksponaty nie tylko przybliżą nam historię działalności Galerii YES, ale opowiedzą nam o wieloletniej pasji do biżuterii Marii Magdaleny Kwiatkiewicz - założycielki i właścicielki Galerii YES. Podczas wystawy nie zabraknie unikatowych dzieł wybitnych artystów oraz towarzyszącym im ciekawych historii. Serdecznie zapraszamy!

Pasja, przygoda, misja

Na samym początku, tworzenie Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej – jak wiele przedsięwzięć, których wartość i znaczenie można zauważyć tylko z perspektywy czasu – odbywało się przy okazji: wystaw, konkursów, spotkań z twórcami. Bez dokładnego, sprecyzowanego na lata planu. Wynikało raczej z ciekawości, pasji dokonywania kolejnych odkryć; no i pewnie także – pora się przyznać! – kobiecej zachłanności na piękno. Z czasem jednak, kiedy okazało się, że to jedyny w kraju, prywatny, tak reprezentatywny zbiór obiektów polskiej sztuki złotniczej, zaczęła towarzyszyć mi świadomość, że coś, co zrodziło się z mojej pasji, może mieć także wartość dla innych. Może również dla naszej kultury. W ten sposób moja osobista estetyczna przygoda stała się swego rodzaju misją, która zobowiązuje, ale jest jednocześnie źródłem wielkiej satysfakcji.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz: Współzałożycielka i współwłaścicielka firmy YES Biżuteria, która od ponad 35 lat wprowadza na polski rynek najlepszy światowy design. Założycielka Galerii YES, prywatnej galerii promującej sztukę złotniczą i dokonania polskich projektantów. Właścicielka unikatowej Kolekcji Współczesnej Polskiej Sztuki Złotniczej, rejestrującej wszystkie zjawiska zachodzące w tej dziedzinie sztuki od czasów powojennych, aż do dzisiaj. Właścicielka wspaniałej kolekcji biżuterii etnicznej, którą przywozi z licznych podróży. Obok wielkiego zamiłowania do biżuterii, Maria Magdalena Kwiatkiewicz pasjonuje się fotografią rozumianą, jako sposób przeżywania i interpretacji świata. Jej miłość do fotografii zaowocowała prezentowanymi już kilkakrotnie cyklami zdjęć z podróży.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze