1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Długo wyczekiwana powieść: "Oblubienica morza" Michelle Cohen Corasanti

Napisana z epickim rozmachem historia ukazuje losy bohaterów w różnych miejscach świata, a akcja trzyma czytelnika w napięciu i prowadzi poprzez nieznaną kulturę i obyczaje. „Oblubienica morza” Michelle Cohen Corasanti to długo wyczekiwana powieść, w której koleje losu bohaterów składają się w jedną historię. O ojczyźnie, o tej samej ziemi po obu stronach konfliktu oraz miłości ponad podziałami. 

Cztery różne osoby. Jedna historia. Sara zostaje wypędzona z Rosji z powodu żydowskiego pochodzenia i próbuje ułożyć sobie nowe życie w Palestynie. Pracując jako pielęgniarka, poznaje miłość swojego życia - lekarza, Yousefa. Na drodze ich miłości stają różnice w pochodzeniu i narastający konflikt palestyńsko-izraelski.

Ameer mieszka w obozie dla uchodźców w Libanie. Jest bardzo zdolny, dzięki czemu udaje mu się wyjechać do USA, gdzie rozpoczyna nowe życie jako naukowiec. Wciąż jednak ścigają go echa poprzedniego życia uniemożliwiające całkowite oderwanie się od przeszłości.

Rebeka, osiemnastoletnia Żydówka, jest świadkiem złego traktowania arabskich społeczności przez jej rodaków. Sprzeciwia się więc nierównościom społecznym i zrywa ze swoim despotycznym narzeczonym. Nie spodziewa się jednak, jak straszne mogą być tego konsekwencje.

Losy bohaterów finalnie łączą się, tworząc przejmującą opowieść - podróż przez pokolenia i kontynenty.

Sara i Yousef, Rebeka i Ameer rozumieją, że na ich oczach tworzy się historia ich narodów, traum i nadziei wspólnoty. Mają jednak wybór. Bezpieczeństwo i szczęście nie pochodzi z grodzenia się, z lęku, ale jedynie z otwarcia się, odwagi rozumienia. Nie ma ziemi niczyjej, ale nikt nie ma też jej na własność. Jedyny sposób, żeby przestać się ranić podziałami społecznymi, to podzielenie się – zarówno ziemią, jak i uczuciem - Karolina Sulej, pisarka i dziennikarka „Wysokich Obcasów”

Serdecznie polecam tę pełną nieoczywistych treści książkę wszystkim, którzy jak ja lubią cieszyć się popołudniami spędzonymi na niespiesznej i uważnej lekturze - Magdalena Kuydowicz, TVN Style

Autorami "Oblubienicy morza" są Michelle Cohen Corasanti – 52-letnia amerykańska prawniczka oraz Jamal Kanj - urodzony w Libanie inżynier oraz autor książki "Children of Catastrophe".

Warto wspomnieć, iż debiutancka powieść Michelle Cohen Corasanti z 2012 roku pod tytułem "Drzewo migdałowe" uzyskała status bestsellera - zarówno w Polsce, jak i zagranicą. "Piękna książka, która uczy, że w życiu nie można tracić ani chwili", " Niezwykła i przejmująca historia rodzinna" - to tylko niektóre z wielu pochlebnych recenzji na temat poprzedniego dzieła autorki.

„Oblubienica morza” to historia o różnicach kulturowych i uprzedzeniach. Poruszająca, wciągająca i warta przeczytania - idealna lektura na wakacje!

Premiera książki 4 lipca.

Więcej na stronie:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze