1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. FESTIWAL JIMEK+

FESTIWAL JIMEK+

Zobacz galerię 7 Zdjęć
Wyjątkowy muzyczny projekt w nowoczesnej przestrzeni koncertowej - Arenie Gliwice. Miasto Gliwice zaprasza na festiwal JIMEK+.

Radzimir Dębski - headliner i szef muzyczny festiwalu. Na scenie pojawi się podczas obu festiwalowych dni, zaprezentuje cały przekrój twórczości, w tym najpopularniejsze utwory ze swojego kompozytorskiego dorobku. Pojawią się kompozycje klasyczne, nagrodzona muzyka filmowa, nowe, nieprezentowane wersje kultowych już historii hip-hopu i jazzu oraz specjalnie przygotowane aranżacje.

JIMEK SYMPHONIXX

Jimek poprowadzi 60-osobową orkiestrę symfoniczną złożoną z najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia. Orkiestrę usłyszymy w utworach solowych pod batutą Jimka. Symphonixx towarzyszyć również będzie w wybranych utworach gościom festiwalu. Podczas obu dni na scenie pojawią się artyści z kraju i zagranicy zaproszeni przez Jimka.

MUZYCZNA WIELOBARWNOŚĆ

Usłyszymy między innymi hip-hop, jazz, etno i swing. Jesteśmy przekonani, że program festiwalu spotka się z uznaniem i satysfakcją uczestników. Ogłoszenie zagranicznych artystów, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w festiwalu już 9 sierpnia. 20 sierpnia zostaną ogłoszeni artyści z polski.

Festiwal rusza 5 października. Potrwa dwa dni. Bilety już w sprzedaży!
 


Radzimir Dębski

Jimek to jedna z najbardziej intrygujących postaci muzyki młodego pokolenia. Kompozytor, aranżer, instrumentalista. Ma w swoim dorobku spektakularne symfoniczne opracowania muzyki hip-hopowej, a z drugiej strony wiele utworów symfonicznych w tym entuzjastycznie oceniony tren skomponowany specjalnie na uroczystości związaną z 75. rocznicą Powstania w Getcie Warszawskim. Jest laureatem nagrody Orła przyznawanej przez Polską Akademię Filmową najwybitniejszym twórcom muzyki filmowej za muzykę do filmu ,,Sztuka Kochania”. W tym roku otrzymał również prestiżową, bo sygnowaną nazwiskiem Krzysztofa Komedy nagrodę za muzykę do filmu ,,Atak paniki”.

Festiwal JIMEK+

Idea festiwalu zrodziła się jako kontynuacja pomysłu koncertów z plusem autorstwa Krzysztofa Materny, które w ramach Gdańskiego festiwalu Solidarity of Arts zaskarbiły sobie rzeszę fanów. Powstało 10 wyjątkowych koncertów. Ostatni z serii plus, JIMEK+ w 2016 roku zgromadził kilkunastotysięczną publiczność. Artysta zachwycił słuchaczy i sam również zobaczył ogromny potencjał w tego typu widowisku. Muzyczny wymiar tamtego wydarzenia i wspaniały oddźwięk wśród uczestników sprawiły, że pomysł już w rozbudowanej formule festiwalowej został przeniesiony na zaproszenie miasta Gliwice do nowo powstałej Areny. Festiwal odbędzie się w Arenie Gliwice, nowoczesnym i atrakcyjnym obiekcie na śląsku. Ma szanse stać się unikatowym przystankiem na polskiej koncertowej mapie.

BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Bilety i karnety na Festiwal JIMEK+ są dostępne online na .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze