1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

BAiKA zagra na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym!

fot. Radek Kurzaj
BAiKA zagra na festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, na scenie zamkowej, 2 sierpnia, o godz. 20.00.

BAiKA - nazwa zespołu, a raczej duetu, jest skrótem od Banach i Kafi. Piotra Banacha nie trzeba przedstawiać szerzej, to utytułowana i doceniana osobowość polskiego rocka.  Założyciel i lider zespołów m.in. Hey i Indios Bravos, oraz producent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Katarzyny Nosowskiej - "Puk, puk”..

Kafi - Katarzyna Sondej to grająca na instrumentach klawiszowych i perkusyjnych wokalistka. Publiczność zna ją już z koncertów BAiKi, ale też z występów u boku Kasi Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey Fayrant Tour 2017. Utwory BAiKi wykonywane jej mocnym i niepokornym wokalem, stają się bardzo przekonującymi historiami o życiu, w których słuchacz odnajduje siebie i swoje przeżycia.

Debiutancka płyta „Byty zależne” ukazała się w tym roku i od razu zdobyła świetne recenzje dziennikarzy muzycznych, a publiczność koncertowa nie może się nachwalić koncertów BAiKi, z czego Banach i Kafi bardzo się cieszą, bo jak każdy debiutant obawiali się czy ich muzyka się spodoba.

 

Ten niezwykły, bardzo klimatyczny Festiwal promuje szerokie spektrum projektów kulturalnych, głównie filmowych, ale również muzycznych czy z zakresu sztuk plastycznych. Cieszymy się więc bardzo, że będziemy mogli zagrać i zaśpiewać dla uczestników tego pięknego Festiwalu. W tak uroczym, cudownym miejscu jakim jest Kazimierz Dolny. Zagra z nami gościnnie Marcin Żabiełowicz z grupy Hey.
Zapraszamy wszystkich serdecznie!
Płyta „byty zależne” do odsłuchu:
Spotify 
FB BAiKA 
Instagram: @banach_i_kafi

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze