1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Artyści na rzecz XIV Aukcji Charytatywnej „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”

XIV Aukcja Charytatywna Fundacja Ogrod Nadziei, Rozalia Wójcik "Jesień na Starym Mieście" - olej na płótnie
Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Ewa Kuryluk, Renata Bonczar, Wojciech Plewiński, Krzysztof Ludwin i Eugeniusz Gerlach to jedni z pierwszych artystów, którzy postanowili wesprzeć XIV Aukcję Charytatywną „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI”. Grono artystów przekazujących nieodpłatnie swoje prace na to dobroczynne wydarzenie rośnie z tygodnia na tydzień. Dochód z licytacji, która odbędzie się 17 października 2018r. w Muzeum Narodowym w Warszawie, zostanie przeznaczony na terapię osób z chorobami nowotworowymi i ich bliskich.

- Kompletowanie prac trwa i cieszymy się, że współpracują z nami zarówno artyści już świetnie znani, jak też ci nadal budujący swoje pozycje w świecie sztuki – powiedziała odpowiedzialna za warstwę artystyczną aukcji Anita Wolszczak-Karasiewicz, założycielka Domu Aukcyjnego Art in House, która poprowadzi licytację. Do aukcji przyłączyli się do tej pory także Joanna Szumska, Mira Skoczek-Wojnicka, Rozalia Wójcik, Kazimiera Myk-Magdziak, Karol Bąk, Tomasz Kostecki, Jacek Lipowczan, Dariusz Miliński, Michał Warecki, Tomasz Tobolewski, Krzysztof Pająk, Tomasz Kawiak i Dariusz Żejmo.

- W grupie pierwszych twórców przekazujących nam swoje prace są tacy, którzy wspierali aukcję wcześniej oraz ci, którzy po raz pierwszy angażują się w to dobroczynne przedsięwzięcie. Świadczy to o tym, że w środowisku artystycznym jest bardzo wiele osób dobrej woli – dodała A. Wolszczak-Karasiewicz.

XIV Aukcja Charytatywna Fundacja Ogrod Nadziei, Joanna Szumska "Nymphaea" -olej na płótnie

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” swoje aukcje charytatywne „ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI” organizuje już od 2007 roku . Projekt ten wsparło dotąd ponad dwustu twórców, a wśród nich Magdalena Abakanowicz, Joanna Sarapata, Jan Kanty-Pawluśkiewicz, Rafał Olbiński, Witold Kaczanowski czy Chris Niedenthal.

- Ze środków pozyskanych z tych licytacji mogliśmy wesprzeć już dwa tysiące osób zmagających się z nowotworami. Bardzo się staramy, aby po październikowej licytacji to grono mogło znacznie się powiększyć – powiedziała Monika Anna Popowicz, prezes Fundacji.

Wszystkie prace przeznaczone na licytację zostaną zaprezentowane na pokazie przedaukcyjnym, który odbędzie się w dniach 15-17 października 2018r. w holu kinowym warszawskiego Muzeum Narodowego.

XIV Aukcja Charytatywna Fundacja Ogrod Nadziei, Dariusz Żejmo "Deep purple" - olej na płótnie

Bieżące informacje o aukcji:

Jak wziąć udział w aukcji?

  • osobiście – podczas Aukcji
  • telefonicznie – zlecenia przyjmuje: Anita Wolszczak-Karasiewicz, tel. 510 211 410, anita_wolszczak@artinhouse.pl
  • online (więcej informacji już wkrótce)

O organizatorze:

Fundacja Psychoonkologii i Promocji Zdrowia „Ogród Nadziei” działa od 2004 r. i jest organizacją pożytku publicznego. Jej głównym celem jest udzielanie wsparcia i pomocy - w szczególności psychologicznej - osobom chorym na nowotwory oraz ich bliskim.

Fundacja opracowała i realizuje Integralny Program Zdrowienia, obejmujący psychoedukację i psychoterapię w oparciu o terapię  Simontonowską, terapię tańcem i ruchem, jogę relaksacyjną, warsztaty antystresowe, zdrowego gotowania i umiejętności społecznych oraz treningi Mindfulness. Ten holistyczny program daje możliwość diagnostyki emocjonalnych przyczyn chorób oraz wsparcia leczenia onkologicznego terapią opartą na starożytnej wiedzy Ajurwedy. Chorzy i ich bliscy mogą także korzystać ze spotkań z innymi w grupie wsparcia.

Od 2007 roku Fundacja organizuje aukcje charytatywne we współpracy z czołowymi polskimi artystami – malarzami, grafikami, fotografikami, rzeźbiarzami. Do 2017 roku zaangażowało się w nie ponad dwustu twórców.

Założycielką i prezes Fundacji jest Monika Anna Popowicz – psychoonkolog, terapeutka Racjonalnej Terapii Zachowania i Terapii Simontonowskiej, nauczycielka jogi i medytacji, trenerka, coach, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze