1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Sailing Poland Yacht Club, prestiżowy klub jachtowy dla żeglarzy i biznesu

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
Szeroko pojęci pasjonaci żeglarstwa, ludzie kultury i biznesu wreszcie znajdą swoje miejsce w oddalonej od morza Warszawie. Pod koniec 2018 r. swoją działalność w Pałacyku SZUCHA rozpoczął prywatny klub żeglarski – Sailing Poland Yacht Club. To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, w którym doskonale poczują się nie tylko żeglarze, ale wszystkie osoby ceniące prestiż oraz prywatną atmosferę.

Marynistyczny design

Sailing Poland Yacht Club zlokalizowany jest w świeżo wyremontowanym, neorenesansowym pałacyku SZUCHA w bardzo prestiżowej lokalizacji Alei Jana Chrystiana Szucha 17/19. W środku znajdziemy nowoczesną przestrzeń dostosowaną do miejskiego stylu życia: przestronną salę klubową z barem i dużym ekranem do wspólnego oglądania wydarzeń sportowych, dwie sale konferencyjne do prowadzenia spotkań biznesowych, stanowisko concierge. Wszystko to uzupełnione świetnym designem, przywodzącym skojarzenia ze świata żeglarstwa: jasne drewniane podłogi, wygodne fotele, ciemnogranatowe ściany, na których prezentują się makiety kultowych jachtów autorstwa Piotra Przybylskiego.

Takiego miejsca jeszcze nie było

Ideą powstania klubu było stworzenie miejsca dla osób prywatnych, firm, marek – wszystkich tych, którzy chcą współdzielić nie tylko pasję do żeglarstwa, ale także otwartość na świat. Powstało miejsce, które ma potencjał networkingowy, jest przestrzenią do organizacji spotkań, eventów, nawiązywania relacji biznesowych. Przestrzeń działa na zasadzie prywatnego klubu członkowskiego z bogatą ofertą programową, z której mogą korzystać posiadacze kart klubowych oraz ich goście.

Zależało nam, aby dać poczucie klubowiczom oraz ich gościom, że w naszym klubie regularnie dzieją się wydarzenia o bardzo różnorodnym charakterze i każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Tak powstał szeroki program cyklicznych wydarzeń i spotkań klubowych – podkreśla Anna Sawa, Managing Director Sailing Poland Yacht Club

Obecnie zainteresowani znajdą w kalendarzu klubowym zaproszenie m.in. na takie inspirujące wydarzenia jak:

  • Żeglarskie Wieczory Klubowe – spotkania i rozmowy w Klubie wokół tematyki żeglarskiej. Wśród gości znajdą się żeglarze, podróżnicy, konstruktorzy łodzi i jachtów, osoby, które o wodzie i żeglowaniu mówią z pasją i entuzjazmem.
  • Wieczory Klubowe z Czarną Płytą – wieczór z czarną płytą to okazja do posłuchania muzycznych klasyków w nowej odsłonie: z płyty winylowej, na najwyższej klasy, audiofilskim sprzęcie odsłuchowym. Spotkania poprowadzą najlepsi dziennikarze muzyczni, legendy radiowej Trójki – m.in. Leszek Adamczyk, Piotr Metz, Piotr Stelmach, Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona. Wieczory z Czarną Płytą odbywać się będą w ramach Friday Live Music – cyklicznych spotkań  z muzyką na żywo.
  • Spotkania z Mistrzami – wyjątkowe rozmowy z zaproszonymi gośćmi – bez pośpiechu – o pasjach, życiu, pokonywaniu barier, odkrywaniu świata, o tym co inspiruje i motywuje do działania. W klubowym fotelu zasiądą zarówno podróżnicy, sportowcy jak i dziennikarze, artyści, muzycy, aktorzy, ludzie ciekawi świata.
Regaty dla każdego z Sailing Poland Race Team

Podstawową działalnością klubu jachtowego jest organizacja wyjazdów na regaty w ramach załogi Sailing Poland Race Team, która startuje na klubowym, 60-stopowym jachcie regatowym JV60, w najważniejszych regatach morskich na całym świecie w formule Pro/Am. Dowodzi nią Maciej „Świstak” Marczewski, jeden z najbardziej znanych i doświadczonych polskich żeglarzy.

Formuła Pro/Am polega na współpracy sześciu żeglarzy zawodowych z jedenastką amatorów. Nawet osoba bez żadnego doświadczenia żeglarskiego może popłynąć i doświadczyć prawdziwej przygody. Jest to możliwe między innymi dzięki wcześniejszym szkoleniom oraz wsparciu merytorycznemu doświadczonych żeglarzy zawodowych.

Plan regat obejmuje niemalże cały świat i cały rok. Od lutego – w kalendarzu znajdziemy najważniejsze regaty na Karaibach, takie jak m.in. RORC Caribbean 600 czy St. Maarten Heineken Regatta, po najsłynniejsze regaty na Morzu Śródziemnym (m.in. Copa del Rey czy Les Voiles de Saint Tropez), aż do wymagających, legendarnych regat takich jak Rolex Fastnet Race czy Rolex Sydney-Hobart.

Pełna oferta wyjazdów regatowych dostępna jest na stronie internetowej klubu.

Aktualne informacje

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze