1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Innowacja i piękno z kliniką Sthetic

Innowacja i piękno z kliniką Sthetic

Zobacz galerię 5 Zdjęć
11 marca w warszawskiej klinice Sthetic dr Jagielskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca nowości na polskim rynku medycyny estetycznej – zabiegów EASY FAT.

Dr Aleksandra Jagielska oraz gość specjalny dr Mario Goisis z Włoch, twórca innowacyjnej metody EASY FAT przedstawili technologię wykorzystywania własnych komórek macierzystych w popularnej obecnie medycynie regeneracyjnej. „Znakiem postępu i dzisiejszych czasów jest fakt, że aby uzyskać pożądane modyfikacje urody, wcale nie trzeba skalpela!” – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic w Warszawie. Dziennikarze byli pod wielkim wrażeniem nowej technologii, w kuluarach trwały ożywione rozmowy. Współorganizatorem wydarzenia była firma MEDIF for aesthetics.

BEZ PHOTOSHOPA

Na co dzień magię programów graficznych z dużym powodzeniem zastępuje medycyna estetyczna. Zabiegi dla urody stają się coraz bardziej popularne, a to dzięki temu, że są coraz mniej inwazyjne i, co za tym idzie, zdecydowanie bezpieczniejsze. „Znakiem postępu i dzisiejszych czasów jest fakt, że aby uzyskać pożądane modyfikacje urody, wcale nie trzeba skalpela!” – mówi dr Aleksandra Jagielska z kliniki Sthetic w Warszawie. „I co istotne, możemy być sami dla siebie źródłem najcenniejszych preparatów” – dodaje dr Jagielska. Nowością na polskim rynku medycyny estetycznej są zabiegi EASY FAT, które do delikatnego korygowania urody wykorzystują pobrany małą kaniulą i odpowiednio przygotowany tłuszcz z okolic biodra.

ODWIECZNY KONFLIKT OCZEKIWAŃ

Warto zwrócić uwagę na fakt, że im więcej zabiegów mamy do dyspozycji, tym większe oczekiwania przed nimi stawiamy. I chociaż rezultaty często są zadowalające w ujęciu zachowania proporcji twarzy, zdarza się, że spodziewamy się więcej. „Wpisane w naszą pracę jest mierzenie się z oczekiwaniami pacjentów. Często wydaje im się, że więcej oznacza lepiej.” – mówi dr Mario Goisis, twórca znanej już na całym świecie metody EASY FAT. „Jedną z niewątpliwych zalet tej metody jest to, że unikamy tzw. hiperkorekcji. Dzięki temu pacjent ma poczucie bezpieczeństwa, że jego naturalne rysy twarzy zostaną zachowane, a modyfikacje będą delikatne.” – podkreśla dr Goisis.

KOMÓRKI MACIERZYSTE DLA REGENERACJI

Znana i bardzo popularna jest metoda pozyskiwania preparatu CGF – skoncentrowanych czynników wzrostu i komórek macierzystych CD34+ z krwi po to, aby zadziałały one jako stymulator regeneracji skóry twarzy. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że najcenniejsze komórki macierzyste w naszym organizmie pochodzą właśnie z tłuszczu! „W zależności od tego jak przygotujemy pobrany tłuszcz będzie on dobry zarówno do lekkiej korekcji wolumetrii twarzy, jak i świetnie sprawdzi się jako preparat do regeneracji skóry twarzy i szyi metodą mezoterapii, czyli drobnych, gęstych nakłuć” – tłumaczy dr Goisis. „Dzięki tak opracowanej technice możemy wykorzystać raz pobrany materiał do dwóch celów, co jest ogromną zaletą zabiegu EASY FAT” – dodaje dr Jagielska z kliniki Sthetic.

Innowacje w medycynie estetycznej są ważne i potrzebne, konieczne jest jednak świadome wybieranie zabiegów – tych bezpiecznych oraz zachowujących nasze naturalne, słowiańskie piękno.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze