1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Płyta "Żyć się chce" Alicji Majewskiej już w sklepach!

Płyta "Żyć się chce" Alicji Majewskiej już w sklepach!

fot. materiały prasowe
Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to jak zwykle wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją zupełnie nowych nagrań. W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”.

Jak tłumaczy sama artystka, drugi „Żagiel” już nie powstanie, ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne. To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza napisali teksty znakomici autorzy – Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też „wyjęty z szuflady” tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej – trafniej, z większym wyczuciem i klasą.

W programie „Żyć się chce” znalazły się też dwie szczególne piosenki. „Żal niebieski” to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu „Przed nocą i mgłą”, czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem „07 zgłoś się”. Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej – w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

Płytę promują 2 single: energetyczny „Apetyt wciąż na życie mam “ () oraz tytułowy utwór „Żyć się chce“, do którego powstał interesujący teledysk:

Tracklista:

 1. Apetyt wciąż na życie mam
 2. Panom rozsądku nie przybywa
 3. Kawiarniane rozmowy
 4. Własne słońce
 5. Skąd te łzy
 6. Za tych, którzy na lądzie
 7. Wiesz?
 8. Na dwa dni
 9. Zaśpiewamy to w słońcu
 10. Żal niebieski
 11. Pieśń błędnych rycerzy
 12. Żyć się chce
 13. Przed nocą i mgłą (piosenka z serialu „07 zgłoś się”)

Obserwuj Alicję Majewską na:  | 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze