1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. "Coaching: to dopiero początek", czyli esej o współczesnej kulturze coachingu

"Coaching: to dopiero początek", czyli esej o współczesnej kulturze coachingu

Film "Coaching: to dopiero początek" będzie można oglądać od 10 do 19 maja w ramach Millennium Docs Against Gravity - największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce.

6. edycja Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dn. 10-24 maja w sześciu miastach: Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy i po raz pierwszy w Katowicach. W Warszawie, Wrocławiu i Lublinie festiwal odbędzie się w dniach 10-19 maja, w Gdyni 15-24 maja, w Katowicach 12-19 maja, a w Bydgoszczy 11-19 maja. Pokazom kinowym towarzyszą spotkania z gośćmi oraz debaty i koncerty.

Jedną z ciekawszych pozycji w programie dostępnych filmów jest m.in. holenderski dokument "Coaching: to dopiero początek" - film opowiadający o otaczającej nas zewsząd współczesnej kulturze coachingu.

W czasach, gdy wielu ludzi korzysta z usług własnego coacha, a większość problemów - nie tylko tych dotyczących nas samych, robienia kariery, radzenia sobie z sukcesami i porażkami oraz przezwyciężania strachu, ale także dotyczących relacji z innymi ludźmi rozwiązywana jest za pomocą coachingu i treningów, ciekawym doświadczeniem jest przyjrzenie się, jak "moda" ta wygląda także z szerszej perspektywy.

"Jaką rolę pełnią dziś coachowie, trenerzy, doradcy i mówcy motywacyjni? Czy ich wzrastająca pozycja ma związek z odpływem ludzi od tradycyjnej religijności, nieumiejętnością tworzenia znaczących relacji międzyludzkich albo niezdolnością czerpania doświadczenia z życia? A może przeciwnie – jest ona wyrazem coraz większej ludzkiej samoświadomości i potrzebą zdania się na profesjonalistów w sferach, w których do tej pory rządził ślepy przypadek, zmienne doświadczenie, instynkt lub zwyczaj?"

Film będzie można obejrzeć w 10 maja w Kinie Luna w Warszawie, a także 12 i 13 maja w Kinotece w Warszawie. Więcej na stronie głównej festiwalu:

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze