1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Idol, buntownik, oszust, bóg. Dokument o Diego Maradonie w kinach od 19 lipca

Idol, buntownik, oszust, bóg. Dokument o Diego Maradonie w kinach od 19 lipca

Diego Maradona (fot. materiały prasowe dystrybutora filmu / M2 Films)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Jeżeli podobała wam się „Amy”, poruszający dokument o Amy Winehouse, „Diego” chwyci was za serce równie mocno. To kolejny film nagrodzonego Oscarem Asifa Kapadii, a zarazem ostatnia część fascynującej opowieści o ikonach popkultury, sławie i fatum. Jak orzekają krytycy „pulsuje energią i rozmachem większym niż niejedna kinowa fabuła”. Film o argentyńskim królu futbolu - Diego Maradonie, w kinach już od 19 lipca. 

Plakat filmu "Diego", reż. A. Kapadia (materiały prasowe dystrybutora filmu / M2 Films)

Najnowszy film Asifa Kapadii, „Diego” to opowieść o młodym i niezwykle utalentowanym chłopaku, który pojawia się znikąd i błyskawicznie staje się bogiem. Zostaje ściągnięty do włoskiego klubu Napoli i trafia w sam środek neapolitańskiego kotła: mafijnych rozgrywek, sukcesów, uwielbienia i skandali. Jego geniusz i charyzma wkrótce robią z Napoli najlepszą drużynę świata, a Maradona staje się świętym. Na boisku dokonuje cudów, ale gdy gasną światła, wszystko wymyka się spod kontroli. Diego nie potrafi udźwignąć swojej sławy, a miasto, które zrobiło z niego boga, z dnia na dzień staje się jego przekleństwem. To głęboka i wzruszająca opowieść o człowieku, który kryje się za mitem.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=kCc4cAcSyik

 

Asif Kapadia, twórca "Senny", jednego z najlepszych filmów dokumentalnych wszech czasów i nagrodzonej Oscarem "Amy" to człowiek, który z dokumentu biograficznego uczynił sztukę - prawdziwie przejmujące, trzymające w napięciu i poruszające kino. Zrewolucjonizował filmowe historie wielkich ikon, pieczołowicie odnajdując w nich uniwersalne opowieści o ambicji, odwadze, sławie i fatum talentu. Przekuwa publiczne światy swoich bohaterów na intymne historie, zza fasady znanych osobistości wydobywa ludzi, z całą ich złożonością, aspiracjami i lękami. Tym razem, korzystając z niepublikowanych dotąd materiałów z prywatnego archiwum piłkarza, jego przyjaciół i wrogów, Kapadia odkrywa fascynującą historię Diego Maradony.

 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze