1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Festiwal Conrada w Krakowie

Festiwal Conrada w Krakowie

2 listopada w Krakowie rozpocznie się trzecia odsłona literackiego Festiwalu Conrada. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem: "W poszukiwaniu utraconych światów" i jest częścią oficjalnego programu polskiej prezencji w Radzie UE.

Festiwal gościł już wielu wybitnych pisarzy z zagranicy, wśród nich Pascala Quignarda, Etgara Kereta, Hertę Müller i Amosa Oza, w tym roku przyjadą m.in. Michel Houellebecq, David Grossman.  Polską literaturę reprezentować będą m.in. Marek Bieńczyk i Jacek Dehnel.

Pięciodniową imprezę otworzy europejska premiera opery "Itamar Meets a Rabbit" Yoni Rechtera, na podstawie libretta Davida Grossmana.  Wystawiona po raz pierwszy w 2009 r. w Tel Awiwie w 2009 roku, zyskała od razu tytuł „najwybitniejszej sztuki dla dzieci”.  To nie jedyne wydarzenie pozaliterackie podczas trwania Festiwalu Conrada – organizatorzy zapraszają tak że na koncert Tomasza Budzyńskiego i Przyjaciół oraz na nowy spektakl Jana Klaty "Koprofagi, czyli znienawidzeni, ale niezbędni".

Festiwalem kierują: Michał Paweł Markowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego (dyrektor artystyczny) i Piotr Mucharski z „Tygodnika Powszechny” (dyrektor programowy).

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze