1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Kultura
 4. >
 5. Moja Super Moc, czyli wsparcie dla każdej z nas – projekt #KobiecyElement

Moja Super Moc, czyli wsparcie dla każdej z nas – projekt #KobiecyElement

Ambasadorki projektu #kobiecyelement #mojasupermoc (fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Kobiecy Element to projekt, który pokazuje, że kobiety zmagające się z chorobą, czy innymi trudnościami życiowymi, nie muszą tracić swojej kobiecości. Czasem potrzebują tylko, aby im o niej przypomnieć. 

Pomysłodawcą i Dyrektorem Kreatywnym projektu jest Leszek Stanek, który od lat udziela się charytatywnie. Swoim zaangażowaniem pokazuje jak ważne dla kobiet jest wsparcie ze strony mężczyzn.

Inicjatorem akcji jest fundacja Rak'n'Roll oraz firma kosmetyczna Elfa Pharm Polska, która ma od początku swojej działalności angażuje się w pomaganie potrzebującym. Z tego względu część dochodu ze sprzedaży kosmetyków Element i Vis Plantis przeznaczona zostanie na rzecz fundacji Rak’n’Roll.

Ambasadorkami projektu #MojaSuperMoc zostały kobiety różnych profesji, w różnym wieku, zdeterminowane do działania na rzecz potrzebujących wsparcia. Wśród nich znalazły się: pisarka Katarzyna Grochola, aktorka Olga Bołądź, dziennikarka i prezenterka Paulina Smaszcz – Kurzajewska, wokalistka Mery Spolsky oraz psychoonkolożka Anna Demarczyk.

Paulina Smaszcz Kurzajewska, fot. Izabela Grzybowska

Paulina Smaszcz-Kurzajewska

 • Trener autoprezentacji i rozwoju osobistego, szkoleniowiec, mentorka, konsultant biznesu, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.
 • "Przypominanie kobietom o ich super mocach sprawia, że mogą pomóc tym, którym choroba odbiera nadzieję i nie znają swojego jutra. Los przyniósł im chorobę, więc naszym objawem człowieczeństwa powinno być niesienie pomocy, empatia i podarowanie naszych działań."
 • MOJA SUPER MOC? Optymizm, energia, komunikatywność, szczerość, naiwność dziecka, działanie na rzecz kobiet i serce przepełnione miłością.
Olga Bołądź, fot. materiały prasowe

Olga Bołądź

 • Aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Reżyserka i producentka filmowa. Występowała m.in. na deskach Narodowego Starego Teatru i warszawskiego Teatru „Polonia”.
 • "Odnaleźć w sobie super moc to jedno z ważniejszych zadań jakie stoją przed każdą z nas. Uważam, ze poznać swój talent i umieć z niego korzystać to droga do spełnionego życia. Chcę, żeby kobiety były jeszcze wspanialsze i wspierały siebie nawzajem!"
 • MOJA SUPER MOC? Jestem mamą, przyjaciółką, partnerką. Jestem wrażliwa i emocjonalna. I jestem z tego dumna.
Katarzyna Grochola, fot. Izabela Grzybowska

Katarzyna Grochola

 • Niegdyś korektorka, redaktorka, reporterka, felietonistka. Dziś tylko pisarka.
 • "Miałam raka i nie miałam wtedy wsparcia. Dostałam zamkniętą kopertę z niewiadomą diagnozą i złowrogim napisem – Centrum Onkologii. Jestem żywym dowodem na to, że można wyjść z choroby i mieć dobre życie.  Pamiętam przyjaciół, którzy nie byli pewni, czy się nie zarażą odwiedzając mnie w szpitalu. Wiem, że świadomość, że jest ktoś, komu na mnie zależy – może uratować życie."
 • MOJA SUPER MOC? Empatia. Podnoszę się po upadku. Nie jestem perfekcjonistką. Jestem kobietą, matką, babcią, żoną, przyjaciółką, ale to tylko role. Najważniejsze, że w ogóle jestem.
Anna Demarczyk, fot. Izabela Grzybowska

Anna Demarczyk

 • Diagnostyk ze specjalnością z zakresu chorób somatycznych. Prowadzi praktykę kliniczną specjalizując się w krótkoterminowej terapii osób dorosłych, konsultacji wychowawczych dla rodziców, konsultacji dla pacjentów i opiekunów osób chorujących onkologicznie.
 • "Zmierzyłam się z chorobą i wyzdrowiałam. Był to wymagający czas, ale też inspirujące doświadczenie. Marzę, aby każdy chory mógł tak myśleć o swoim leczeniu. Rak wciąż wywołuje strach. Każda kampania, która miałaby to zmienić, zachęcić do badań i wesprzeć chorujących jest moim moralnym obowiązkiem."
 • MOJA SUPER MOC? Jednoczę ludzi, stawiam granice, mierzę się z przeciwnościami i marzę.
Mery Spolsky, fot. Izabela Grzybowska

Mery Spolsky

 • Pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje. Jej przekaz jest szczery, ubrany w mocne elektro brzmienia i paski. Projektuje też ubrania. Jej główną inspiracją są Salvador Dali, Die Antwoord i Grzegorz Ciechowski.
 • "Lubię pomagać. Temat chorowania na raka jest mi bliski, bo moja Mama na niego odeszła. Dzięki niej nauczyłam się wiary w swoją sztukę. Chciałabym oddać trochę tej energii kobietom, które jej potrzebują."
 • MOJA SUPER MOC? Skakanie w gigantycznych koturnach na scenie, nieodklejający się uśmiech z twarzy, zdolność napisania piosenki w trzy sekundy i miłość do modowych eksperymentów!
Podsumowaniem całorocznej akcji będzie konferencja, która odbędzie się w Warszawie w dniach 16 - 17 listopada 2019 roku w MsMermaid – Conference Center at The Tides przy ulicy . Podczas konferencji będą miały miejsce panele dyskusyjne, prelekcje ambasadorek oraz prezentacje związane z tematem przewodnim akcji.

Przebieg akcji można na bieżąco obserwować w mediach społecznościowych, a także śledząc hasztagi: #kobiecyelement #mojasupermoc #raknroll.

Więcej o akcji na stronie

Zachęcamy też do zajrzenia na stronę fundacji

A jaka jest Twoja super moc?

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze