1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

"Jak malować Ogień" - piąty solowy album Natalii Przybysz

Natalia Przybysz, fot. Silvia Pogoda
Zbliża się premiera piątego solowego albumu Natalii Przybysz. „Jak Malować Ogień” jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień, które ukazały się na poprzednich krążkach artystki. Znajdziemy tutaj ciepło brzmiącego bluesa, soul i jazz, żywe instrumenty i jak zawsze wyjątkowe i mądre teksty. 

 

Artystka postawiła zarówno na treść, jak i formę – CD oraz winyl wykonane są z odpadów pochodzących z recyklingu. I chociaż premiera zaplanowana jest na 25 października już teraz możecie zamawiać „Jak Malować Ogień” na sklepzmuzyka.pl z opcją odbioru osobistego w dniu premiery z rąk artystki.

„Jak Malować Ogień” to zapis chwil i emocji towarzyszących Natalii Przybysz i jej zespołowi, z którym na stałe koncertuje i tworzy. Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego (odpowiedzialnego za produkcję albumów „Prąd” i „Światło nocne”) do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz (gitara) oraz sekcja rytmiczna – Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Wszyscy razem komponowali muzykę i pracowali nad aranżacjami albumu w zaciszu podwarszawskiego domu Natalii. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

Natalia Przybysz, fot. Silvia Pogoda

„Jak Malować Ogień” jest o tym jak zachować spokój i poczucie sensu w czasach dynamicznych i niepokojących zmian. Gdy drzew i tlenu coraz mniej... Jak się kochać. Jak słuchać. Jak rozmawiać. Jak patrzeć i czego/kogo się trzymać najmocniej - tak Natalia Przybysz mówi o swojej płycie.

Eko winyl i CD

Natalia Przybysz, wytwórnia Kayax oraz tłocznia WMfono postanowili stworzyć CD i winyl w możliwie, jak najbardziej ekologiczny sposób.

W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do produkcji. W związku z tym album Natalii jest przeźroczysty. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.

Winyl „Jak Malować Ogień” powstał w wyniku ponownego zmielenia odpadów produkcji innych płyt winylowych. Odpady te, potocznie nazywane „obwarzankami”, tworzą się na etapie przycinania wyciągniętej z prasy płyty do jej ostatecznego kształtu i rozmiaru. Materiał ten nadaje się do ponownego zmielenia ze względu na to, że nie został on poddany pełnej obróbce termicznej, dzięki czemu nie traci on swoich naturalnych właściwości plastycznych i nadaje się do ponownego użycia. Tu warto dodać, że każdy winyl będzie się od siebie różnił wizualnie, będzie miał różne kolory w zależności od tego, jakich ścinków użyto do jego produkcji.

Do wytworzenia opakowania zarówno CD, jak i winyla zastosowano papier niepowlekany, makulaturowy, w 100% pochodzący z recyklingu.

Preorder albumu w możliwością spotkania z artystką

Premiera albumu będzie miała miejsce 25 października, ale już dzisiaj na stronie  sklepzmuzyka.pl, ruszył preorder. Poza możliwością wcześniejszego zamówienia numerowanego winyla i CD z autografem, istnieje też opcja osobistego odbioru płyty z rąk Natalii Przybysz. Artystka będzie pełniła „dyżur” w biurze Kayaxu w dniu premiery od godziny 15 do 19. Album można zarezerwować także w preorderzerze cyfrowym, który dotyczy Spotify, Apple Music, iTunes, Deezer.  Ponadto artystka rozpocznie w listopadzie trasę promującą nowy album.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze