1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

„Gorący temat” – kobiety w walce o godność i swoje prawa

Charlize Theron z Nicole Kidman i Margot Robbie w filmie „Gorący temat” (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 7 Zdjęć
Nagrodzony Oscarem scenarzysta filmu „The Big Short” Charles Randolph powraca z kolejną prawdziwą i szokującą historią. Tym razem o kobietach, które przeciwstawiły się toksycznej atmosferze w słynnej sieci informacyjnej. Już wkrótce na ekrany polskich kin trafi „Gorący temat” – opowieść o skandalu, który przyczynił się powstania ruchu #metoo. 

„Gorący temat” (ang. „Bombshell”) w reżyserii nagrodzonego statuetką Emmy twórcy serii „Poznaj moich rodziców” Jaya Roacha opowiada o zdarzeniach, które miały miejsce w 2016 roku. Roger Ailes, twórca i szef stacji Fox News został wówczas oskarżony o molestowanie seksualne i zwolnienie pracownicy za odmowę współżycia seksualnego. 76-letni mężczyzna podał się do dymisji, a rok później zmarł.

„Gorący temat” (Fot. materiały prasowe)

W filmie „Gorący temat” molestowane kobiety podejmują wspólną walkę o swoje prawa i godność w starciu ze stacją Fox News, potęgą medialną i jedną z największych telewizji informacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Film rzuca nowe światło na kontrowersyjne imperium medialne, a także postać Rogera Ailesa, jej despotycznego szefa. Ponadto fenomenalnie pokazuje, jak funkcjonuje dzisiejszy świat polityki i mediów.

Praca w Fox News otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć „dość”. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

Charlize Theron jako Megyn Kelly (Fot. materiały prasowe)
Nicole Kidman jako Gretchen Carlson (Fot. materiały prasowe)
Margot Robbie jako fikcyjna producentka Fox News, Kayla Pospisil (Fot. materiały prasowe)

W rolach głównych zobaczymy trzy wielkie gwiazdy. Dziennikarkę Megyn Kelly zagra nagrodzona Oscarem Charlize Theron (wywiad z aktorką przeczytacie w lutowym wydaniu miesięcznika „Zwierciadło”). W rolę Gretchen Carlson, dziennikarki, która w sprawie o molestowanie seksualne zażądała 20 milionów dolarów odszkodowania wcieli się Nicole Kidman, natomiast nominowaną do nagrody Akademii Filmowej Margot Robbie zobaczymy w roli fikcyjnej producentki Fox News, Kayli Pospisil. W pozostałych rolach wystąpią John Lithgow, Kate McKinnon, Connie Britton, Mark Duplass, Rob Delaney, Malcolm McDowell i Allison Janney. Film na ekranach polskich kin pojawi się 17 stycznia 2020 roku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze