1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura

Tomek Kaczor z pierwszą nagrodą w konkursie World Press Photo

Tomek Kaczor, "Przebudzenie"

Fotografia autorstwa Tomka Kaczora „Przebudzenie” zdobyła pierwsze miejsce w kategorii portret w konkursie World Press Photo.

Nagrodzony portret przedstawia 15-letnią Ormiankę, która wybudziła się ze stanu katatonicznego, wywołanego przez tzw. syndrom rezygnacji. Zdjęcie powstało w ośrodku dla uchodźców w Podkowie Leśnej. Zostało zrealizowane dla „Dużego Formatu”, magazynu „Gazety Wyborczej”, i 17 czerwca 2019 roku znalazło się na okładce pisma.

>> Poznaj historię tego niezwykłego zdjęcia.

World Press Photo to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficzny na świecie. W konkursie nagradzane są najlepsze fotografie dokumentujące wydarzenia minionego roku. W tegorocznej 63. edycji wzięło udział ponad 4 tys. fotografów ze 125 krajów.

Jury do Zdjęcia Roku 2019 nominowało sześć fotografii oraz trzy w kategorii Fotoreportaż Roku. Pozostałe kategorie to Problemy Współczesne, Środowisko, Wiadomości Ogólne, Projekty Długoterminowe, Przyroda, Portret, Aktualności i Sport. W osobnym konkursie (Digital Storytelling Contest) nagrodzone zostaną również najlepsze materiały multimedialne. Zwycięzców poznamy 16 kwietnia na uroczystej gali Amsterdamie. Autorzy Zdjęcia Roku oraz Fotoreportażu Roku otrzymają nagrodę w wysokości 10 tys. euro.

>> Zobacz inne zdjęcia nominowane w tej kategorii

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze