1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Mamy na dużym ekranie

Mamy na dużym ekranie

Charlize Theron jako mama trójki dzieci w filmie „Tully” (Fot. materiały prasowe)
Charlize Theron jako mama trójki dzieci w filmie „Tully” (Fot. materiały prasowe)
Zobacz galerię 7 zdjęć
Czasem są silne i niezależne, często zwariowane i ekscentryczne, niekiedy też pogubione i zmęczone życiem. Łączy je jedno: wszystkie mocno kochają swoje dzieci i chcą dla nich jak najlepiej. Z okazji Dnia Matki polecamy 7 filmów z mamami w rolach głównych. 

Sarah („Proxima”)

Ten wciągający dramat o konflikcie między ambicjami a rodzicielstwem to historia Sary (Eva Green), astronautki i mamy 7-letniej Stelli. Gdy kobieta zostaje wybrana na członka załogi misji „Proxima”, jej dotychczasowe życie zaczyna się komplikować. Jako astronautka jest gotowa, aby spełnić swoje marzenia i polecieć w kosmos, jednak jako mama obawia się rozłąki z ukochaną córką.

„Proxima” (Fot. materiały prasowe) „Proxima” (Fot. materiały prasowe)

Marlo („Tully”)

Marlo (Charlize Theron), zmęczona życiem mama trójki dzieci doskonale wie, że macierzyństwo to nie jest bułka z masłem. Czasami to prawdziwy chaos! Kobieta potrzebuje wytchnienia, dlatego za namową brata, decyduje się zatrudnić nianię, która całkowicie odmienia życie rodziny. Film „Tully” to doskonały dowód na to, że wszystkie mamy to superbohaterki.

„Tully” (Fot. materiały prasowe) „Tully” (Fot. materiały prasowe)

Eva („Musimy porozmawiać o Kevinie”)

Życie niektórych mam to istne piekło na ziemi. Świetnie obrazuje to gorzki dramat psychologiczny „Musimy porozmawiać o Kevinie”, który pokazuje ogrom cierpienia kobiety zmagającej się z wychowaniem naprawdę trudnego dziecka. Historia Evy (Tilda Swinton) i jej syna (Ezra Miller) to również próba odpowiedzi na pytanie: czy matka może nie kochać swojego potomstwa?

„Musimy porozmawiać o Kevinie” (Fot. materiały prasowe) „Musimy porozmawiać o Kevinie” (Fot. materiały prasowe)

Rachel („Syreny”)

Przebojowa Cher jako Rachel Flax to doskonały przykład matki-ekscentryczki. Jej sposobem na złamane serce jest... przeprowadzka w zupełnie nowe miejsce, gdzie może na nowo ułożyć sobie życie. Dla swoich córek, starszej Charlie (Winona Ryder) i młodszej Kate (Christina Ricci) jest bardziej jak przyjaciółka, niż mama. Dorastające dziewczynki źle znoszą jednak ciągłe zmiany adresu zamieszkania.

„Syreny” (Fot. BEW Photo) „Syreny” (Fot. BEW Photo)

Donna („Mamma Mia!”)

Hipiska Donna (Meryl Streep) to typ szalonej matki, która mieszka na rajskiej wyspie, prowadzi hotel i ma swój zespół muzyczny. Życie kobiety diametralnie zmienia się, gdy jej jedyna córka (Amanda Seyfried) wychodzi za mąż. Życzeniem panny młodej jest bowiem zobaczyć na uroczystości zaślubin swojego ojca, którego nigdy nie poznała. Dziewczyna zaprasza więc trzech potencjalnych kandydatów, co doprowadza jej matkę do obłędu.

„Mamma Mia!” (Fot. materiały prasowe) „Mamma Mia!” (Fot. materiały prasowe)

Juno („Juno”)

Zdarza się też tak, że macierzyństwo przychodzi wcześniej, niż się tego spodziewamy. Świat 16-letniej Juno (Ellen Page) staje na głowie, gdy dziewczyna dowiaduje się, że jest w ciąży. Ojcem dziecka jest jej przyjaciel ze szkoły, Bleeker (Michael Cera). Za namową przyjaciół i rodziców para nastolatków szuka dla swojego dziecka rodziny zastępczej. Jak młoda mama i jej partner poradzą sobie z tym wyzwaniem? Przekonajcie się sami.

„Juno” (Fot. BEW Photo) „Juno” (Fot. BEW Photo)

Bernadette („Gdzie jesteś, Bernadette?”)

Neurotyczna Bernadette (Cate Blanchett) prowadzi dom w dość niekonwencjonalny sposób. Mimo to, jej nastoletnia córka Bee (Emma Nelson) nie zamieniłaby swojej mamy na żadną inną. Dziewczynka uwielbia dzielić się z główną bohaterką swoimi przeżyciami oraz opowiadać jej o niezwykłych wydarzeniach ze swojego życia. Pewnego razu Bernadette zmuszona jest jednak zostawić dom i udać się w nieznane.

„Gdzie jesteś, Bernadette?” (Fot. materiały prasowe) „Gdzie jesteś, Bernadette?” (Fot. materiały prasowe)
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze