1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Złóż wniosek o grant na tłumaczenie literackie

Złóż wniosek o grant na tłumaczenie literackie

123rf.com
Do 3 lutego można składać wnioski o granty na tłumaczenia literackie z Programu Kultura. Wydawcy otrzymają dofinansowanie w wysokości od 2 tysięcy do 60 tysięcy euro

Polskie wydawnictwa od lat borykają się z wieloma problemami, takimi jak: spadek czytelnictwa, kryzys ekonomiczny i rosnące koszty. Dlatego takie wsparcie, jak Program Kultura (2007 - 2013) jest cenny, bo umożliwia zaprezentowanie polskiemu czytelnikowi unikatowej literatury z różnych państw europejskich. Program Kultura wpływa także na promocję polskiej literatury w Europie. Dlatego warto skorzystać z możliwości dotacji, bo następna edycja dopiero za rok.

Beneficjentami Programu są publiczne lub prywatne instytucje, które prowadzą głównie działalność wydawniczą. Na dofinansowanie mogą liczyć tłumaczenia dzieł literackich z dziedziny beletrystki rozumianej jako fikcja literacka, niezależnie od gatunku, np. powieść, opowiadanie, nowela, poezja, komiks, bajka, sztuka teatralna. W ramach Programu można przetłumaczyć od 1 do 10 pozycji, ale tylko z języka oryginału i jako pierwsze tłumaczenie na dany język. Tłumaczenie musi dotyczyć języka urzędowego jednego z 37 krajów uczestniczących, a także greki i łaciny. W momencie składania wniosku wydawcy nie muszą posiadać podpisanych umów na prawa do wybranych tytułów.Dokumenty aplikacyjne oraz przewodniki pomagające wypełnić wniosek można pobrać ze strony Punktu Kontaktowego ds. Kultury: oraz Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego: .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze