1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Radio Nowy Świat wystartowało i bije rekordy popularności

Radio Nowy Świat wystartowało i bije rekordy popularności

Pierwszą audycję w radiu Nowy Świat poprowadził Wojciech Mann. (Fot. Tomasz Adamowicz/Forum)
Pierwszą audycję w radiu Nowy Świat poprowadził Wojciech Mann. (Fot. Tomasz Adamowicz/Forum)
Choć internetowe radio Nowy Świat wystartowało zaledwie kilka dni temu, już bije rekordy popularności. Pierwsza audycja prowadzona przez Wojciecha Manna zgromadziła przed odbiornikami aż 100 tysięcy słuchaczy. To nowe, mocne rozdanie na polskim rynku radiowym. 

Nieśmiertelnym klasykiem z repertuaru grupy The Beatles przywitała słuchaczy stacja Nowy Świat, której start był prawdopodobnie jednym z najbardziej wyczekiwanych medialnych wydarzeń bieżącego roku. Utwór "All You Need Is Love" zabrzmiał na antenie radia w piątek 10 czerwca o godzinie 6:00 rano. Pierwszą audycję, którą wysłuchało 100 tysięcy osób poprowadził Wojciech Mann. "To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest po prostu Radio Nowy Świat" - powiedział gospodarz programu "Poranna Manna". Rekordowy wynik pierwszej audycji to dopiero początek. Z danych nadawcy wynika, że w dniu debiutu radio zgromadziło przed odbiornikami aż 450 tysięcy słuchaczy.

Radio Nowy Świat powstało z inicjatywy spółki „Ratujmy Trójkę” złożonej z byłych dziennikarzy, współpracowników oraz słuchaczy Programu III Polskiego Radia, a fundusze na projekt pozyskane zostały przez platformę crowfundingową Patronite. Na antenie usłyszymy m.in. Wojciecha Manna, Kubę Badacha, Bartosza i Wojciecha Waglewskich, Zbigniewa Zamachowskiego, Marcina Kydryńskiego i Elizę Michalik. W ramówce stacji obok programów muzycznych ("Mała Kawa", "Muzyka bardzo poważna", "Zamach na dzisiejszą muzę") znajdą się również audycje publicystyczne. Według zapowiedzi Magdy Jethon, redaktor naczelnej stacji, na antenie nie będzie ani polityki, ani reklam. "To próba odtworzenia tego, czym Trójka była przed laty" - skomentowała start stacji dziennikarka Ewa Wanat w rozmowie z portalem Wirtualne Media.

Radia Nowy Świat można słuchać na platformach Open FM i WP Pilot, przez przeglądarkę lub aplikację dostępną bezpłatnie w sklepach App Store i Google Play.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze