1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Marek Niedźwiecki i inne gwiazdy Trójki zakładają nowe radio

Marek Niedźwiecki i inne gwiazdy Trójki zakładają nowe radio

Marek Niedźwiecki (Fot. Maciej Biedrzycki/Forum)
Wracają. Razem i na swoich warunkach. Byli dziennikarze radiowej Trójki zapowiadają powstanie kolejnej rozgłośni. Internetowe Radio 357 nawiązujące nazwą do słynnego adresu Myśliwiecka 3/5/7 ruszy w grudniu bieżącego roku, a na antenie usłyszymy m.in. Marka Niedźwieckiego, Piotra Stelmacha i Michała Olszańskiego. 

Było kiedyś takie radio... i już go nie ma. Ale radio to ludzie, a nie budynek czy częstotliwość. Gramy więc dalej! Dla Państwa i z Państwem. Wiedzą Państwo, jakie radio chcemy robić, bo robiliśmy je przez lata. A teraz wreszcie będzie brzmiało tak, jak powinno, a nie tak, jak musiało - zapowiadają start nowej stacji byli dziennikarze radiowej Trójki. Radio 357, bo tak nazywa się ich nowy projekt, nawiązuje nazwą do słynnego adresu Myśliwiecka 3/5/7 i będzie drugą internetową rozgłośnią założoną przez gwiazdy Programu III Polskiego Radia. Pieniądze potrzebne na start stacji zbierane są za pośrednictwem platformy Patronite.

Kogo usłyszymy na antenie Radia 357? Będzie poranek z Marcinem Łukawskim, będą audycje Marka Niedźwieckiego i muzyka Piotra StelmachaKatarzyna Borowiecka znowu opowie o filmach, a Piotr Kaczkowski przeliczy płyty. Po południu dowiedzą się Państwo, co przyniósł dzień, Tomek Michniewicz zabierze Państwa w świat, a Ola Budka zagra, jak tylko ona potrafi. W Święta zaśpiewamy piosenkę z dzwoneczkami, a w Nowy Rok wspólnie będziemy odliczać miejsca Topu Wszech Czasów - zapowiadają twórcy Radia 357. W dotychczas ogłoszonym składzie znaleźli się również inni dobrze znani i podziwiani dziennikarze Trójki: Michał Olszański, Kuba Strzyczkowski, Agnieszka Szydłowska, Piotr Kaczkowski, Roma Leszczyńska. 

Radio 357 będzie wolne od partyjnych układów i wpływu polityków, pełne szacunku dla ludzi o różnych poglądach i bez reklam. Jeśli tęsknią Państwo za naszym wspólnym radiem, zrobimy je. Razem - komentuje start nowej stacji Piotr Stelmach.

Na pytania związane z nową rozgłośnią odpowiada Tomasz Michniewicz.

Przypominamy, że pierwsza rozgłośnia byłych dziennikarzy Trójki, czyli internetowe radio Nowy Świat wystartowało 10 lipca 2020 roku. Dostępne jest bezpłatnie na platformach Open FM oraz WP Pilot, a także w aplikacji mobilnej na Android i iOS. W radiu Nowy Świat możemy usłyszeć m.in. Wojciecha Manna, Marcina Kydryńskiego czy Jana Chojnackiego.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze