1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Polskie seriale HBO - podpowiadamy, co obejrzeć na HBO GO z listy polskich seriali

Polskie seriale HBO - podpowiadamy, co obejrzeć na HBO GO z listy polskich seriali

Serial "Wataha" dostępny na platformie HBO GO okrzyknięty został jedną z najlepszych polskich produkcji. (źródło: Facebook @Wataha)
HBO GO to platforma, która słynie z wciągających seriali - nie tylko anglojęzycznych, ale również rodzimych, które zdobyły popularność także poza granicami naszego kraju. Wśród najchętniej oglądanych pozycji zeszłego roku, znalazło się bowiem wiele produkcji polskich, które koniecznie musicie zobaczyć. Podpowiadamy, co obejrzeć na HBO Go z listy polskich seriali.

"Wataha"

Jeden z najpopularniejszych seriali w serwisie HBO GO, który doczekał się wielu pozytywnych recenzji i wysokich ocen. Choć swoją premierę miał ponad 6 lat temu, do dziś uważany jest za jeden z najlepszych polskich seriali kryminalnych. Osią wydarzeń ukazanych w serialu jest wybuch bomby w budynku dawnej strażnicy, w którym przebywało wielu członków grupy strażników granicznych. Jeden z nielicznych ocalałych - Wiktor Rebrow musi zmierzyć się nie tylko z osobistą tragedią, ale również zarzutami, które czynią go głównym podejrzanym w sprawie. Dalsze perypetie Rebrowa to jednak wyjątkowo trzymające w napięciu zwroty akcji i przede wszystkim - piękne, malownicze Bieszczady w tle, gdzie w głównej mierze dzieje się akcja.

"Pakt"

Historia dziennikarza śledczego, Piotra Grodeckiego (w tej roli świetny Marcin Dorociński), którego poznajemy w momencie, gdy zdecydował się ujawnić oszustwo finansowe pewnej gigantycznej korporacji. Pomimo sprzeciwu własnej redakcji, Piotr stara się ujawnić prawdę, która jest niewygodna dla coraz szerszej grupy osób. Pierwszy sezon tego polskiego serialu powstał na podstawie norweskiej produkcji "Układ", jednak kolejne odsłony "Paktu" oparto na polskim scenariuszu. "Pakt" to jeden z lepszych polskich seriali dostępnych na HBO GO, gdzie intryga i świetna realizacja zachęcają do wciągnięcia się w kolejne odcinki, a odwieczne problemy, z jakimi utożsamia się dziennikarstwo śledcze: rzetelność, moralne wątpliwości czy ochrona informatorów pozwalają nam odkryć ten świat i poznać go "od środka".

"Ślepnąc od świateł"

"Ślepnąc od świateł" nakręcone na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem, z dnia na dzień stało się jednym z najpopularniejszych polskich seriali. Akcja zamyka się w 7 dniach z życia niejakiego Kuby Niteckiego, będącego znanym warszawskim dilerem kokainy. Z jego usług korzysta cała tzw. Warszawka - biznesmani, celebryci, politycy. Kuba - tajemniczy, nieco wycofany i znudzony dotychczasowym życiem chce zakończyć dotychczasowy biznes i wyjechać do Argentyny. Okazuje się, że w tej branży to nie takie łatwe, a wszystko jeszcze bardziej się komplikuje, gdy z więzienia wychodzi Dario (w tej roli przerażający, ale genialny Jan Frycz). "Ślepnąc od świateł" nie ogląda się łatwo - to serial dość ponury i przytłaczający, w którym Warszawa i niektóre jej środowiska przedstawione zostały w sposób przygnębiający, brutalny, niekiedy beznadziejny. Warto jednak pochylić się nad tym polskim serialem, który okrzyknięto jednym z najszczerszych i bezkompromisowych ostatnich lat.

"Bez tajemnic"

Wśród polskich seriali dostępnych na HBO GO nie mogło zabraknąć serialu "Bez tajemnic". Będący pierwszą polska produkcją stworzoną przez platformę opowiada historię uznanego psychoterapeuty, Andrzeja Wolskiego, który nie tylko pomaga swoim pacjentom, ale również sam zmaga się z problemami osobistymi. Starając się walczyć o przetrwanie rodziny, Andrzej wspiera i udziela porad osobom zgłaszającym się do niego z różnymi problemami psychicznymi, co nie zawsze jest łatwe i często prowadzi do różnych konsekwencji, także mających wpływ na jego życie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze