1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Najlepsze audiobooki - ranking najciekawszych audiobooków

Najlepsze audiobooki - ranking najciekawszych audiobooków

Ranking najciekawszych audiobooków. (fot. iStock)
Ranking najciekawszych audiobooków. (fot. iStock)
Książki do słuchania stają się coraz bardziej popularne. Fenomen audiobooków to przede wszystkim kwestia dzisiejszego stylu życia - zabiegani, ciągle w ruchu sięgamy po nagrania książek, aby wykorzystać choć najkrótszą chwilę na kontakt z lekturą. Z coraz bogatszej i różnorodnej oferty wybraliśmy najciekawsze audiobooki, które warto poznać - oto ranking najlepszych audiobooków.

"Normalni ludzie", Sally Rooney

Jedna z najpopularniejszych powieści ostatnich lat, na punkcie której oszalało niejedno pokolenie. "Normalni ludzie" to opowieść o parze pochodzącej z zupełnie różnych światów. On - z niezamożnej rodziny, lubiany w szkole, ona - dziewczyna z bogatego domu, dziwaczka. I choć wydawałoby się, że ten temat stary jest jak świat - Rooney przedstawia go w taki sposób, który odbiega od znanych nam opowieści. Tematy poruszane przez autorkę dotykają jednak nie tylko kwestii pierwszych doświadczeń i problemów dojrzewania, ale również poszukiwania własnego "ja" oraz dalej istniejących i niezwykle silnych podziałów, u podnóża których najczęściej znajdują się pieniądze i status. "Normalni ludzie" będąca jedną z najbardziej tak poruszających i zmuszających do refleksji książek dostępna jest również w formie audiobooka.

Becoming. Moja historia”, Michelle Obama

Jeden z najciekawszych audiobooków polecanych do odkrycia, czyli historia Michelle Obamy. Odkąd świat zdał sobie sprawę, że jedna z najbardziej wpływowych i podziwianych kobiet na świecie, to także matka, żona i „zwykła” dziewczyna, która do wszystkiego musiała dojść ciężką pracą, miliony ludzi na całym świecie sięgnęły po jej historię. Michelle Obama opowiada o pierwszym spotkaniu z mężem, o ich wspólnej drodze do Białego Domu, a także o gorszych chwilach, pełnych wątpliwości i strachu.

"Opowieść podręcznej", Margaret Atwood

Ci, którzy jeszcze nie sięgnęli po książkę znakomitej Margaret Atwood albo nie widzieli serialu z Elisabeth Moss w roli głównej, powinni zdobyć tego audiobooka. Opowieść o antyutopijnej przyszłości, w której reżim zawładnął każdym aspektem ludzkiego życia. A zwłaszcza życiem kobiet, które od czasu wprowadzenia tzw. Republiki Gileadu sprowadzone zostały do roli robotów rodzących dzieci. Niesamowicie wykreowany świat przez Margaret Atwood to także przestroga, która w dzisiejszych czasach zdaje się nabierać nowego znaczenia. Na Audiotece, audiobook dostęny jest w wersji czytanej przez znakomitą Magdalenę Cielecką.

"Podpalacz", Wojciech Chmielarz

W rankingu najciekawszych audiobooków Storytel wskazuje m.in. na cykl opowieści Wojciecha Chmielarza – w tym pierwszą część serii z komisarzem Jakubem Mortką. W zimową noc w willi na warszawskim Ursynowie wybucha pożar, w którym ginie właściciel domu - biznesmen, a jego żona, celebrytka, zostaje ciężko poparzona. Przez krótką chwilę wygląda to na nieszczęśliwy wypadek, straż pożarna jest jednak przekonana, że do tragedii przyczynił się ktoś trzeci. Co gorsza, nie jest to pierwsze podpalenie, jakiego dokonano w ostatnim czasie. Jedna z bardziej trzymających w napięciu historii w sam raz do słuchania w formie audiobooka.

"Król", Szczepan Twardoch

Jednym z najlepszych polskich audiobooków jest bestseller Szczepana Twardocha - powieść o przedwojennych realiach życia w Polsce targanej coraz silniejszymi konfliktami, uprzedzeniami i problemami społecznymi. Osią wydarzeń jest tu życie niezwykle popularnego żydowskiego boksera - Jakuba Szapiro, który oprócz angażowania się w przyciągające tłumy widzów walki jest także prawą ręką Kuma Kaplicy - bojownika PPS, socjalisty i króla warszawskiego półświatka. "Król" to jeden z najbardziej polecanych adiobooków, który warto odświeżyć sobie również w związku z premierą nowego serialu Canal+ pod tym samym tytułem.

"Słowik", Kristin Hannah

Światowy bestseller i jeden z najciekawszych audiobooków w rankingu, opowiadający o dwóch siostrach i ich skomplikowanych relacjach. Isabelle i Vianne, dzieli wszystko: wiek, okoliczności, w jakich przyszło im dorastać, i doświadczenia. Kiedy w 1940 roku do Francji wkracza armia niemiecka, każda z nich rozpoczyna własną niebezpieczną drogę do przetrwania, miłości i wolności. Zbuntowana Isabelle dołącza do ruchu oporu, nie zważając na śmiertelne niebezpieczeństwo, jakie ściąga na całą rodzinę. Opuszczona przez zmobilizowanego męża Vianne musi przyjąć do swego domu wroga. Inspirowana życiorysem bohaterki ruchu oporu Andrée de Jongh opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet zachwyciła miliony czytelniczek na całym świecie.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze